Фахівці Рибоохорони вважають, що риба у Дніпрі загинула внаслідок нерестової смертності

626

Жителі Черкас забили на сполох: у Дніпрі поблизу черкаської Долини троянд плаває дохла риба. В чому причина такої надзвичайної події, розповіли в Держрибоохороні та Держекоінспекції в Черкаській області.

Лабораторія рибоохорони робила заміри вмісту кисню у воді і дійшла висновку, що кисню цілком достатньо, тож це не могло бути причиною загибелі риби.

“Можемо припустити, що риба загинула внаслідок нерестової смертності. Річ у тім, що толстолоб (а виявлені особини — саме цього виду риби) не нереститься в наших умовах. Його розводили шляхом штучного зариблення водойм. Як правило, це роблять користувачі водних ресурсів, які здійснюють промисловий вилов риби, і в останні 3-4 роки — власним коштом. Але толстолоб не відкладає свою ікру на очерет чи траву, як ініш види риб. Його ікра дозріває в товщі води, і для цього процесу їй необхідна течія, рух води, водовороти. Ще одна умова — достатньо висока температура води. На жаль, сталося так, що ікра у рибин є, але вода ще досить холодна і течій у нас нема. Тож толстолобу просто нема умов для природнього нересту. Якщо рибина не викине ікру, залишить в собі, це може призвести до закупорювання статевих протоків, і рибина гине”, - висунув версію головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Черкасирибоохорони Олександр Жежеря.

У держекоінспекції також запевняють, що кисневого голодування для риби немає, а решту показників обіцяють оприлюднити пізніше.

“Спеціалістами держекоінспекції та Черкасирибооохорони було проведено обстеження річки Дніпро та відібрано проби поверхневої води в районі м.Черкаси. Результати такі: розчинний кисень — в межах норми. Температура води: 19,5 -20,5 градусів за Цельсієм. Замору живих водних організмів не виявлено, корім одного екземпляру толстолоба в стадії розкладу. Фахівці нашого відділу інструментально-лабораторного контролю проводять вимірювання гідрохімічних показників складу та властивостей поверхневих вод. Зокрема, це водневий показник; фосфати; амоній, іони; нітрит, іони; нітрат, іони; хімічне та біологічне споживання кисню, нафтопродукти, хлориди і сульфати”, - розповів начальник Держекоінспекції в Черкаській області Сергій Поліщук.

Він запевнив, що за п’ять днів, протягом яких будуть проводитись дослідження, їхні результати будуть оприлюднені.

Нагадаємо, черкащани забили на сполох через , що вкриває узбережжя Дніпра в районі Долини троянд.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости