Міністр екології приїде вирішувати ситуацію з екологічною катастрофою на Житомирщині

546

Міністр екології приїде вирішувати ситуацію з екологічною катастрофою на Житомирщині

Фото: соцмережі

27 Травня 2016,13:15

1

Автор: Василь Хомюк

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у червні зустрінеться з представниками Житомирської та Хмельницької областей, щоб вирішити екологічну проблему, яка виникла через викиди небезпечних речовин з Понінківської картонно-паперової фабрики до річок Случ та Хомора. Про це під час прес-конференції повідомила голова обласної ради Анжеліка Лабунська.

“Ви знаєте про серйозну ситуацію з річками Случ та Хомора. На Понінківському заводі провели дослідження і вже є офіційні результати біотестування води. Ситуація просто жахлива. Ми разом з головою комісії з екології Анатолієм Малашенком були у новопризначеного Міністра екології. Ми розповіли йому про ситуацію та домовились, що в червні відбудеться виїзне засідання міністра з приводу екологічного стану води. На засідання запросять представники Житомирської та Хмельницької областей, адже саме у Хмельницькій області знаходиться підприємство, яке забруднює водойми”, – розповіла вона.

Крім того, голова обласної ради зазначила, що на територію Понінківської фабрики не могли потрапити навіть представники прокуратури та поліції.

“Є припис, є рішення суду. Коли екологи звернулися до суду, щоб зайти на територію паперової фабрики разом з представниками поліції, їх теж не пустили. Потрібно було порушувати кримінальну справу, телефонувати керівнику ГУНП у Житомирській області Валерію Рудику, щоб він надав допомогу, бо Баранівський райвідділ не міг впоратися. Тому для того, щоб потрапити на територію фабрики та провести огляд очисних споруд, потрібно було підкріплення поліції з області”, – пояснила Лабунська.

Анжеліка Лабунська також пояснила, що зараз проводяться домовленості по програмі виїзного засідання, адже, окрім проблеми з річками Случ та Хомора, є й інші питання щодо екології.

Варто зазначити, що екологічний фонд Житомирської області отримав 10 млн грн, тому під час наради з міністром екології також розглянуть питання про наповнення екологічного фонду.

Нагадаємо, що за підозрою у забрудненні річок на Житомирщині провели обшук на хмельницькому підприємстві.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги