Луцькі винахідники презентували у 10 разів дешевший аналог сонячної панелі

3.4т

Під час Європейського тижня сталої енергії у Луцьку, волинські умільці продемонстрували дивовижні винаходи для економії енергоресурсів.

Так, учні Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді представили макет параболічного сонячного нагрівача, який волиняни можуть встановлювати у власних домогосподарствах задля економії енергії для нагрівання води.

Температура повітря на вулиці – 20 градусів за Цельсієм, а в ємності, де вода нагрілася сонячним промінням до 47 градусів. Це – лише макет, але якщо розміри моделі збільшити – буде чудова альтернатива для витрачання електрики, щоб нагріти воду.

"Сонячні промені фокусуються по всій довжині трубки, в якій є вода. У діючих моделях, подається вода, вона нагрівається і піднімається наверх. Потім вода збирається в ємності і ї можна використовувати", - розповідають автори.До слова, згаданий нагрівач – не статичний. Завдяки встановленим фотодатчикам, він слідкує за сонцем, і шукає прямі сонячні промені. Такий підхід до конструювання дозволяє збільшити ККД пристрою.Цікаво, що винахід у своїй простоті ще й дешевший за сонячні панелі у 10 разів, а ефективність за сонячні елементи у 3-5 разів краща. Єдина відмінність: сонячний елемент одразу ж дає електроенергію, а цей нагрівач перетворює сонячну енергію в тепло – гріє воду, з якої потім можна взяти електроенергію.

Ще один винахід представили студенти ЛНТУ. Це – макет стенду для випробування вітряних генераторів, завдяки якому можна визначити, які вітрові генератори матимуть найбільшу ефективність в заданих метеоумовах."У нас тут є вітряний генератор і турбіна. Це нам дозволяє випробовувати ефективність різних гвинтів і генераторів. Адже в кожній місцевості є свої метеоумови, свій постійний напрям вітру. Часто бувають випадки, коли люди купують вітряні електростанції, і залишаються невдоволеними їх енергоефективністю. Тому перед покупкою вітряних електростанцій треба визначити ефективність її в цих метеоумовах. Установка допомагає це перевірити", - пояснюють студенти.Крім того, юних лучан в інших павільйонах, які були встановлені на Театральному майдані, познайомили з тим, як зробити самотужки міні-вітрячка. А ще – охочі змогли скласти конструктори з сонячними елементами.Завдяки маленьким сонячним панелям, міні-автомобілі, вертольоти та просто механічні іграшки рухалися і тішили малечу.

Ще маленьким конструкторам розповіли про те, як електронний годинник може працювати без батарейок, зате на лимонному соці.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости