15 громадських організацій та волонтери стали на захист лідера ПС Закарпаття Сачка та вимагають позиції міськради

435

Колективне звернення

щодо внесення на розгляд сесії Ужгородської міської ради

проекту рішення «Про Звернення депутатів міської ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубій А.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо припинення політичних репресій керівника НВР «Правий сектор Закарпаття» Олександра Сачка»

Політичні репресії, переслідування за патріотичні переконання та свавілля правоохоронної системи в Україні набули загрозливих масштабів. Це стосується як політиків, так і громадських активістів, особливо українських патріотичних організацій, зокрема і НВР «Правий сектор», волонтерів і добровольців, які ризикували своїм життям заради майбутнього України.

Сачку Олександру Миколайовичу, 1982 р.н., жителю м. Перечин Закарпатської області, громадському діячу Закарпаття, активісту, учаснику Революції Гідності, захиснику територіальної цілісності та свободи України від російських окупаційних військ в зоні АТО, керівнику НВР «Правий сектор Закарпаття», надіслано поштою повідомлення про підозру від 23.05.2016 р. за підписом Слідчого в особливо важливих справах ГПУ, старшого радника юстиції А. Попова, яке погоджено Прокурором 2-го відділу Р. Шененко (кримінальне провадження ?–22013070000000071, внесеного до ЄРДР 11.07.2015 р.) у вчиненні начебто ним цілого ряду «особливо важких злочинів», від хуліганства, застосування зброї до терористичних актів, які в причино-наслідковому зв’язку слідчий пов’язує зі створенням ним «злочинної банди», на його думку, для використання її в політичних цілях. Тому політична заангажованість даної кримінальної справи є очевидною.

Ми, представники громадськості, патріотичних громадських організацій Закарпаття, учасники бойових дій в АТО та волонтери, не погоджуємось з трактуванням викладеним в пред’явленому повідомленні про підозру, а досудове розслідування наразі вважаємо схоже скоріше на показове слідство по політичному «замовленню» з метою залякування патріотів, громадських активістів, борців за свободу і гідне життя в Україні, в зв’язку з чим звертаємось до Вас:

1) внести на розгляд проект рішення «Про Звернення депутатів міської ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо припинення політичних репресій та об’єктивного, повного, незаангажованого розслідування кримінальної справи, порушеної щодо керівника НВР «Правий сектор Закарпаття» Олександра Сачка, перевірки законності дій органів досудового слідства та прокуратури , взяття на особистий контроль хід розгляду даної справи (текст додається);

2) оголосити на сесії Ужгородської міської ради 31 травня 2016 року свою публічну позицію щодо неприпустимості переслідування за політичними мотивами;

3) довести до відома депутатського корпусу Ужгородської міської ради, що голосування проти ухвалення даного проекту рішення на сесії 31 травня 2016 року чи утримання від голосування ми будемо розцінювати як підтримку ними політичних репресій в Україні, переслідування за патріотичні переконання, спрямоване на залякування патріотів, громадських активістів, борців за свободу і гідне життя в нашій країні.

Водночас повідомляємо, що в разі не вжиття вами заходів щодо внесення на розгляд порядку денного сесії міської ради вищезазначеного проекту рішення, ми змушені будемо вдатися до мирної акції протести в порядку ст. 39 Конституції України, про яку принагідно Вам в даному листі і повідомляємо.

Ми підтримуємо це звернення, щоб подолати корупційну систему, яка паразитує в Україні, свавілля посадових осіб, що засіли майже у всіх владних кабінетах, від правоохоронної до судової, щоб реально побудувати успішну і зрозумілу нам країну, де верховенство права не є пустим звуком.

Ми підтримуємо це звернення, щоб убезпечити наші родини, наше житло від безпідставного і свавільного вторгнення силовиків, а себе від можливого безпідставного затримання та ув’язнення в майбутньому.

Ми закликаємо всіх активістів патріотичних громадських організацій краю прийти і доєднатись до нас, Бо завтра на лаві підсудних по надуманим політичним мотивам може опинитися кожен з Вас

Це наша єдина публічна позиція. Разом ми зможемо побудувати незалежну, демократичну, європейську Україну, де пануватиме верховенство права!

Листування просимо проводити за адресою: 88000, м. Ужгород, а/с 15 «с»

Контактний тел.: 099-721-64-63

Координатор ГО "Айдар Волонтерська Допомога" Віталій Грегор

Голова Спілки УБД в АТО м. Ужгород "Побратими України м. Ужгород?– Микола Марчишак

Голова ГО « Карпатська Січ» Тарас Деяк

Координатор «ЦК АЗОВ-ЗАКАРПАТТЯ» Юра Комар

Голова Ужгородської філії ГО «Українська асоціація інвалідів АТО» Микола Журавльов

Координатор Ужгородського територіального підрозділу ГФ в Закарпатській області «Народна самооборона» Віталій Попадюк

ГО «Ужгородська громадська рада» Олександр Пересоляк

ГО «Мій Ужгород» Володимир Чубірко

Настоятель Святотроїцької парафії УПЦ КП м. Ужгород Протоієрей о. Віктор Аврамчук

Волонтери: Галина Ярцева, Алла Хаятова, Власта Негря

Громадські активісти, правозахисники: Наталія Майстренко, Олександр Волосянський, Юрій Кардош.

Як повідомляло , керівнику "Правого Сектора" Закарпаття Олександру Сачку Генеральна прокуратура України .

31 травня 2016р.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги