Добровольця та волонтера з Рівненщини Володимира Панкевича засудили до 4 років позбавлення волі

2.6т

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

Фото - antikor.com.ua

Згідно з ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, волонтера і активіста з Рівненщини, 31-річного Володимира Панкевича засудили до чотирьох років позбавлення волі. У рішенні від 10 травня 2016 року йдеться про міру покарання за ч.1 ст.263 КК України за незаконне зберігання зброї військовослужбовця-добровольця 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар».

Про це стало відомо від дружини засудженого волонтера з Рівненщини Оксани Панкевич. Зокрема, вона обурюються та намагається оскаржити рішення судді.

- Мого чоловіка - Панкевича В.М. - засудили до чотирьох років позбавлення волі по сфальсифікованим доказам! Говорю про це впевнено, тому що на це є підтвердження в матеріалах справи та свідчення в суді понятих та самого слідчого (!), що розслідував цю справу, - пише на

Наразі відомо мало відомо, проте відбувається підготовка документів до Харківського апеляційного суду.

- Зараз готуємо документи до Харківського апеляційного суду, паралельно пишемо скарги на суддю Ізюмського міськрайонного суду Гуренка М.О., який виніс, на нашу думку, незаконний вирок, а також на слідчих та прокурорів, що здійснили масу порушень при розслідуванні справи, - додає Оксана Панкевич.

Володимира у Дубні знають, як політичного діяча та громадського активіста.

Зокрема, він одним із перших волонтерів у місті, які почали возити допомогу на Схід бійцям, коли там все тільки розпочиналось.

На передову він їздив власним транспортом, а на початку війни його часто можна було побачити у місцевій військовій частині, коли там відбувалася ротація. Діставав із-за кордону дефіцитні тоді бронежилети, кевларові каски - і все віз бійцям. А потім і сам пішов служити у батальйон «АЙДАР» як ДОБРОВОЛЕЦЬ. У нього підписаний контракт до закінчення АТО. У війську Володимир - з 7 березня 2015 року. Займався аеророзвідкою з допомогою безпілотників, передає

Усе розпочалось 08.01.2015 року о 20:30 год., коли Володимир зі своїм напарником повертались додому після доставки чергової частини волонтерської допомоги на схід в зону АТО, їхній автомобіль зупинили на блокпосту поблизу м. Ізюм Харківської області (630 км автодороги Київ-Харків-Довжанське).

Волонтерів Володимира, Петра та військових, яких вони підвозили, без будь-яких пояснень вивели з машини та завели в приміщення блок-посту особи, які не представились і були в балаклавах з автоматами знятими із запобіжника. Пізніше військовослужбовця арештували, проте справу вважають підставною.

Упродовж судового процесу було виявлено чимало порушень, на думку дружини засудженого. Зокрема, вона додає, що "протокол огляду місця події - проводився без присутності Володимира, відсутній його підпис та відсутня відмітка про те, що він відмовивися від підпису. складений через 3,5 години після фактичного затримання".

Щодо ухвали судді Максима Гуренка Оксана Панкевич виокремлює такі порушення, а на її думку, справа є сфальсифікованою:

1 - неспівпадіння кількості “виявлених” боєприпасів. Під час розслідування було виявлено одну кількість “знайдених” боєприпасів, під час експертиз - іншу, теж саме з маркуванням. Таке враження, що вони тими боєприпасами в шахи грали.

2 - маніпулювання свідченнями свідків. Свідки стверджують, що бачили боєприпаси в руках міліціонерів (без рукавичок), та свідчать про те, що через три години, при відчиненому автомобілі, міліція в ході обшуку “знайшла” боєприпаси. Питання: чому міліція не знайшла їх відразу після зупинення авто?

3 - відсутність дозвільних документів чи письмової згоди на обшук. Слідчий Кравченко в суді дав свідчення, що він не пам’ятає хто був в машині ще- жінки чи чоловіки?

4 - прямі свідчення понятих про їх відсутність при обшуку автомобіля. У вироку чітко описано, зі слів понятих, що вони бачили вже “готову ситуацію” - зірвані обшивки та розкидані боєприпаси.

5 - обвинувачений був відсутній при огляді автомобіля. Про це свідчать відсутність підпису Панкевича В. та відсутність відмітки про його відмову підписуватись, а також свідчення понятих, які підтвердили, що він був відсутній. То що, суддя дозволяє собі придумати факти по справі?

6 - відсутність права відбирати автомобіль, оскільки не було ухвали про арешт. Місце огляду - відкрита ділянка внутрішнього двору Ізюмського МВ,то ця ділянка, все-таки, відкрита, чи закрита. І якщо оглядається ділянка, то до чого тут автомобіль?

7 - невідповідність, недійсність доказів “виявлених” в Панкевича. У вироку суддя пише про визнання доказами 3040 патронів і 70 гільз від патронів, у суді пораховано кількість - 3152 шт. та 70 гільз. Таке можливо?

8 - суддя Гуренко у вироку посилається на постанови, невже не знайшлись відповідні статті Кодексів та Законів?

9 - суперечливість у визначенні доведеності/недоведеності вини Панкевича. Суддя сам в собі сумнівається, то пише, що інкримінований злочин доведений повністю, то вже в наступному абзаці - пише, що вина не доведена!

10 - безпідставність тримання під вартою Володимира. Суддя Гуренко спочатку описує позитивні характеристики, тоді вказує на те, що застава не повернута, а тоді про неможливість не ізолювати його від суспільства… ?

- Є ще безліч порушень, в тому числі документальних та процесуальних. Але Володимиру Панкевичу (єдиному - власнику авто) 10 травня винесли вирок - 4 роки позбавлення волі(!). Зараз він знаходиться в слідчому ізоляторі до набрання вироком сили.

Проте, вважаємо такий надто суворий вирок суду саме свідченням некомпетентності судді Гуренко М.О., який вів судовий розгляд справи щодо Володимира, а також його явною зацікавленість в засудженні Володимира на досить тривалий і реальний строк, що, на нашу думку, є наслідком особливих звязків судді з представниками сторони обвинувачення, і бажанням відвести покарання від своїх «ізюмських друзяк» за всі ті порушення, які ними вчиненні в ході досудового розслідування та судового розгляду справи щодо обвинувачення Панкевича В.М., - йдеться

Зокрема, про незаконне позбавлення волі Володмира Панкевича йдеться у сюжеті ТСН.

Невдовзі, за словами Оксани Панкевич, у Києві планують організувати акцію на підтримку Володимира Панкевича та інших незаконно засуджених.

Вікторія КОВТУНОВИЧ

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости