УкрРус

Десятки смертей: у Черкасах немає жодного апарату для штучної вентиляції легень

1.4т

У місті Черкаси немає жодного апарату для штучної вентиляції легень, через що вже померли десятки людей. Про це під час засідання комісії з контролю закупівель а також обговорення питання скасування у Черкасах допорогових закупівель через систему "PROZORRO" розповів головний лікар третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Федорук.

"Декілька років тому почалася епідемія грипу. Через відсутність у Черкасах такого апарата, десятки хворих, які потребували штучної вентиляції легень, померли. Цей апарат ми не можемо купити вже 5 років. Тендер не проведено, заявки йдуть, гроші згорають, дуже хочеться ефективності тендерного комітету. На сьогоднішній день по третій міській лікарні не проведено торгів на суму 8 мільйонів гривень, на 6 мільйонів гривень – обладнання. У лікарні торік і позаторік не було засобів для наркозу, реактивів – такі препарати не можна придбати в аптеках", – розповів Федорук.

Також він додав, що лікарня готова брати на себе відповідальність за закупівлю обладнання та препаратів через систему "PROZORRO".

Наши блоги