Юрій Іздрик та Ірина Цілик презентували книги у Франківську

361

У вільному кафе STANTSIYA відбулася неформальна презентація нових книжок - Юрія Іздрика «Summa» та Ірини Цілик «Глибина різкості».

"Упродовж туру ділитимусь, як завше, найсокровеннішим", - обіцяв Юрій Іздрик, анонсуючи свою книгу, яку він створив у співавторстві з Євгенією Нестерович. І дотримав слова. Найсокровенніше для Іздрика в цей час - створення віршів, - прийшло до нього три роки тому, пише

"У мене все, як не в людей, бо літератори зазвичай починають з поезії, потім видають прозу, потім переходять до колумністики. А в мене спочатку було кілька прозових творів, потім колонки, і аж тепер я дійшов до поезії. Три роки тому почав активно писати вірші", - розповів Юрій Іздрик.

Іздрик пояснив, що наговорив книжку, тому має співатора.

"Я вже дійшов до того віку і до тієї стадії, що можу робити все. Можу проповідувати", - провокував письменник.

Провокував Іздрик аудиторію весь час презентації - читаючи свої ранні вірші, розповідаючи про те, як пишеться і означуючи, хто може бути його аудиторією.

ВІдкрив поетичний сет Іздрик трьома своїми ранніми віршами, які сталися наприкінці 1890-х, коли власне переживав свій "прозовий" період. "Тоді вершиною поезії мені здавалися тексти Братів Гадюкіних", - зізнався він. Франківцям добре відомий вірш Юрія Іздрика того часу "Панно Інно".

"Пишу з легкої руки Павличка, якого вважаю своїм хресним батьком, - він сказав кидати інженерну рооту і серйозно займатися літературою, коли прочитав ці кілька віршів", - напівсерйозно, напівжартома, а може саркастично каже Іздрик.

З-поміж нових віршів, які увійшли до книжки "Summa", письменник обрав до читання твір "Молитва". "Це попса", - означив захоплення цим текстом і сам текст Іздрик.

Що стосується книги "Summa", то її автор означає як "лонгрід".

"Невідомо про що книжа – про всьо. Є базові речі і є антураж у тілі цієї книжки. Для кого ці вірші? Якщо маєте проблему з соціальною адаптацією, якщо у вас міні-напади соціопатії, втрата орієнтації в просторі, якщо до себе чуєте назвисько "лузер", якщо маєте сумніви в тому, що все, що відбувається довкола, має хоч якись сенс, то ця книга - для вас. Якщо у вас все в шоколаді, то вам ця книжка не потрібна", - припечатав Іздрик.

Очевидно, в такий спосіб франківець хотів також і створити контраст для своєї товаришки по презентації. Бо "Глибина різкості" Ірини Цілик, за його слвами, - класична сучасна лірика.

«Цей тур – це абсолютно новий досвід. Проїхали схід і захід, і все, що посередині. Ми вже пройшли екватор, Івано-Франківськ - 19-те місто. Тур дав дуже багато – як дрібниць, так і важливих речей. От ми з Іздриком писали вірші один одному, гралися у поезію, як у фрістайл. Були дуже теплі аудиторії, питання, подарунки у вигляді полуниць. Мій чоловік уже рік як в АТО, він там, а я тут, і от вирвався і приїхав в Сєвєродонецк на мій виступ. Уже тільки задля цього одного варто було їхати в тур», - розповіла про своє найсокровенніше, особисте Ірина.

Вірші це те, що ти не можеш спрогнозувати і написати по завданню, вважає поетка. Перш, ніж читати вірші з "глибиною різкості", Ірина Цілик запропонувала слухачам поезію, якої немає в збірці - вона створена просто цими днями.

«Це те, що мені дав власне тур», - сказала поетка у передмові до вірша "Україна".

Упродовж презентаційного поетичного туру від квітня до червня Юрій Іздрик та Ірина Цілик мають відвідати 25 міст. Попереду - ще шість. Супроводжує авторів президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги