Відбулась проща до чудотворної ікони, яка декілька разів з'являлась на цвинтарі

670

У суботу відбулась піша проща до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці у с. Тучному, що на Перемишлянщині.

У паломництві взяли участь молоді і старші парафіяни сіл Баківці, Репехів, Бертишів, Трибоківці і Квітневе Жидачівського району, у загальній кількості 50 осіб. Духовними провідниками прощі були о. Андрій Соколовський та о. Анатолій Доманський.

При вході у село прочан зустрічав о. Ярослав Кондратик, адміністратор парафії, який розповів історію цього чудотворного місця.

Прибувши до парафіяльного храму, паломники взяли участь у Божественній Літургії, та численно приступили до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

На завершення прощі усі склали подяку Господеві і Пресвятій Богородиці, за отримані ласки і постановили зробити це паломництво щорічним, додає Стрийська УГКЦ.

Довідка

За народними переказами, на початку XVII століття на старому сільському цвинтарі на з’явилася ікона Матері Божої. Двічі селяни переносили її до церкви, однак вона знову появлялася на попередньому місці. Лише тоді, коли процесія віруючих, очолювана ігуменом Унівського монастиря та місцевим священиком, дала обіцянку на місці об’явлення ікони Пресвятої Богородиці звести храм, її повернення припинилося.

Тимчасово примістивши ікону у старенькій дерев’яній церкві Покрови Пресвятої Богородиці, селяни 1690 році звели на святому місці церкву Благовіщення Пречистої Діви Марії. Ця церква не збереглася до наших днів.

Зберігся запис, що з 1 серпня по 26 вересня 1711 року і повторно з 21 листопада 1711 року по 17 січня 1712 року намісний образ Пресвятої Богородиці Тучнянської плакав. Інформацію про сльозіння Тучнянської чудотворної ікони ми знаходимо записаним у Євангелії 1690 року. Це Євангеліє купив Сава Думанський, зять Якова та син Гнатів, разом з дружиною Єленою з с. Глібович „на спасіння і відпущення гріхів своїх” і передав „на вічні часи” для храму „чесного і славного” Благовіщення Пресвятої Богородиці у с. Тучному 25 березня 1719 року, за сприяння о. Феодосія Січинського – ігумена Виспенського.

З благословення єпископа Львівського Владики Лева Шептицького (1748-1779 рр.) 16 грудня 1761 року парафію візитував генеральний візитатор – о. Микола Шадурський. З цієї візитації дізнаємося про намісну ікону Пресвятої Богородиці у храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії. Вказано, що ця ікона плакала у 1711 р. Документ подає, що ікона Богоматері в той час була шанована в цій місцевості, тому що вже була коронована - мала дві корони, рівно ж ікону прикрашали 46 різних видів кораликів, які були виявом вдячності, народного пошанування, почитання та побожності.

У 1900 році ікона була поставлена за престолом в новій Благовіщенській церкві і зберігається тут до сьогодні.

У 1902 році за сприянням митрополита Андрея Шептицького та місцевого пароха о. Амбросія Рибака Святіший Отець Папа Римський Лев XIII надав своєю грамотою повний відпуст „для церкви в Тучному в дні Благовіщення Пречистої Діви Марії (7 квітня) та Переставлення святого апостола і євангеліста Івана (9 жовтня) та попразденствах”. З цього часу церква Благовіщення Пречистої Діви Марії офіційно проголошена відпустовим місцем.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости