Волинську профтехосвіту закликають об’єднатись з бізнесом

418

Частина профтехучилищ випаде із конкурентної боротьби за учня, якщо не створить спільні учбові центри з бізнес-структурами,

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської ОДА Володимира Гунчика сьогодні, 30 травня.

Посадовець розповів, що в ході зустрічі з Міністром освіти Лілією Гриневич він поінформував останню про те, що є проблемні питання в області. Зокрема, з тієї причини, що законом про бюджет ввели обмеження на реорганізацію закладів профтехосвіти. Відтак, фінансувати в області можуть не більше, ніж 10%. Проте, зі слів Гунчика, це обмеження з часом знімуть:

«Це умовне або штучне обмеження, яке не дозволяє провести реформу профтехосвіти в області. Міністр з цим погодилась. Обмеження знімуть взамін на відповідну програму реформування профтехосвіти, яку узгоджуватимуть з відповідним міністерством».

Зі слів Гунчика, слід врахувати і той факт, що там учні отримують і загальну середню освіту. Тому в наполягають на змішаній системі фінансування. Відтак, частина коштів на фінансування ПТУ поступатиме з держбюджету, частина – з місцевих бюджетів. Також держава повинна гарантувати фінансування на державне замовлення.

«Головне завдання професійно-технічної освіти – отримання професії, а не освіти», – переконує Гунчик та зазначає, що найближчим часом волинська профтехосвіта відчуватиме гостру конкуренцію зі сторони учбових центрів, які формують при виробництвах.

«Є в області учбові центри з новітньою технікою. Туди залучають кращих спеціалістів для підготовки кадрів. Такі вимоги бізнесу – техніка все більш комп’ютеризується. Тому обладнання 70-х років наших ПТУ не відповідає вимогам бізнесу. Ми скоро відчуємо конкуренцію. І якщо не створимо спільні учбові центри, то частина ПТУ випаде із конкурентної боротьби», - резюмував голова ОДА

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости