Виставка під назвою "Nikolaj Fedkovic TOUR" стартує завтра в Ужгороді

272

31 травня о 18:00 в арт-центрі "Галерея ІЛЬКО" за підтримки Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді відбудеться відкриття виставки словацького художника Ніколая Федьковича "Nikolaj Fedkovic TOUR".

Ніколай Федькович – аристократ живопису, трубадур сучасності, індивідуал, нерутинне явище на словацькій та європейській сцені – це лише декілька визначень, які давали даному автору різні куратори.

Ніколай Федькович народився 13 травня 1945 в м. Ужгород. Після від’єднання Підкарпатської Русі родина за драматичних обставин переселилася до м. Міхаловце, де й зростав автор. Навчався у Загальноосвітній школі художнього мистецтва м. Брно, а в 1972 р. закінчив навчання на відділенні Прикладного живопису, Коледжу прикладних мистецтв м. Прага у проф. З. Скленарже (консультант – проф. С. Лібенський). У 1976 р. почав педагогічну діяльність в Загальноосвітній школі прикладного мистецтва м. Кошице, яку через 12 років він очолив. Влітку 1989 р. попросив екзіл в Німеччині, після чого оселився в м. Берґіш Ґледбах при Коліні над Рином, де проживав більше 20 років, творив та працював доцентом вільної професії в Кунст Академії. Проте, Кошице на тривалий час стали його домівкою.

Ніколай Федькович працює в техніці олійного живопису, каліграфії та створенні об’єктів. Являється представником фігуративного мистецтва. Пробує себе у жанрі Ренесансу, часто пов’язує між собою реалістичні й абстрактні елементи. Митцю не йдеться про фотографічне передання реальності, але мистецьке поєднання власного досвіду з почуттями, часто й рутинних повсякденних подій, які у своїх роботах звеличує до урочистих моментів.

Однією з винагород, яку він отримав у липні 2013 р., стала Головна премія Міклоша Каплара у змаганнях митців та переможців за всі 50 років існування конкурсу.

У 2015 р. за роботи представлені на виставці «Федьковіч Тур» був номінований на престижну словацьку премію «Кришталеве крило» в області культури

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости