Біля "Сокару" планують перекривати трасу

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

Завтра при в`їзді у Рівне планують провести акцію протесту із перекриттям траси Київ-Чоп.

Головна причина - це нові правила розмитнення вживаних авто та отримання на них сертифікатів.

Як повідомив підприємець Олександр, раніше у Рівному був окремий сертифікаційний центр, однак, нині його ліквідували. Тож рівнянам доводиться їхати у Львів, або Київ, щоб отримати технічний сертифікат.

- Завтра попередньо на 12-ту годину біля "Сокару" плануємо провести перекриття траси. Це пов`язано зі рішенням ліквідувати 114 сертифікаційних центрів. Раніше сертифікати відповідності на авто видавали тут, у Рівному. Тепер нам потрібно їхати у Львів та чекати, поки буде наша черга. На добу в Західну Україну приганяють близько 300 авто, а центр обслуговує лише 30. Створюється велика черга. Тобто потрібно їхати у Львів, винаймати готель, плюс - раніше послуга коштувала 300 гривень, а тепер - 1300 гривень, - обурюється Олександр.

з посиланням на народного депутата Геннадія Кривошея повідомляє, що 10 лютого набув чинності ухвалений ще 2012 року закон про технічне регулювання, який передбачає реформування системи державної сертифікації, в тому числі ввезених у країну транспортних засобів. Це у свою чергу паралізувало імпорт вживаних автомобілів. Тепер функції щодо отримання сертифікатів відповідності належать Міністерству інфраструктури. Проте нової системи сертифікації поки що не створено.

Депутат зазначив, що сьогодні сертифікацію, згідно з рішенням Мінекономрозвитку, можуть здійснювати лише 6 державних інститутів, тоді як раніше було понад 100 приватних і державних установ, які видавали такі сертифікати. Це призвело до подорожчання послуг з 300-400 грн до 3-3,5 тис. грн, а також до створення черги на проходження сертифікації, яка на сьогодні становить понад 5000 тис. машин.

Денис ГРИЩУК

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги