УкрРус

Реабілітація неповносправних: на Волині відкрили сучасний комплекс

1.7т

У суботу, 25 червня у селі Боратин, недалеко від Луцька запрацював реабілітаційний комплекс "Агапе", спрямований на допомогу людям з обмеженими можливостями.

Діяльність комплексу провадиться у трьох напрямках:

– Фізична реабілітація, яка передбачає підтримку та розвиток рухових функцій організму, психологічну допомогу та здобуття навичок самостійного життя;

– Тимчасове або постійне проживання з підтримкою допоможе пройти реабілітацію людям, що втратили опікунів;

– Тренувальний центр при комплексі готуватиме професійних фізіотерапевтів.

Пройти курс навчання тут зможуть студенти з усієї України, щоб потім у своїх регіонах також надавати подібну допомогу. Територія та приміщення комплексу повністю адаптовані і пристосовані під електровізки. Скрізь широкі двері та проїзди, спеціалізовані ванні кімнати, простора їдальня та зал для зустрічей.

Будівництво закладу розпочалося у квітні 2012 року. Сьогодні комплекс повністю введений в експлуатацію. Тут одночасно можуть проходити реабілітацію з проживанням близько 30 осіб. Крім того, ще кілька десятків людей можуть приїжджати на день, проходити реабілітацію – і їхати додому.

Ініціаторами проекту стали Сергій та Наталія Больчуки. Після того, як сім’я потрапила в автокатастрофу, а Наталія опинилася на інвалідному візку, вони вирішили допомагати людям з обмеженими можливостями: "Я травмувалася у Львівській області, у Бродах, і змушена була рік жити в лікарні, тому, що в Луцьку нічого не було. Не було жодного реабілітаційного центру. Я рада, що є такий реабілітаційний центр для наших людей на Волині, які тепер зможуть проходити реабілітацію вдома", – каже Наталія Больчук. Жінка, хоч і прикута до візка, виховує з чоловіком двох синів та активно займається реабілітацією неповносправних дітей.

На відкриття "Агапе" приїхали родини з Канади, США, Норвегії, Франції та Бельгії, які активно допомагали коштами та іншими ресурсами під час роботи. Завдяки місцевій владі до реабілітаційного комплексу проклали нову дорогу, щоб доїжджати туди було максимально комфортно.

Наши блоги