Сезон баштанних: як правильно вибрати кавун та диню

835

В Україі стартував сезон баштанних. Потрібно бути уважним при виборі кавунів та динь і для убезпечення себя від проблем зі здоров'ям, купувати дані продукти в сертифікованих місцях.

Пропонуємо поради фахівців Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Кавун - популярна літня ягода, яка чудово вгамовує спрагу і не створює тяжкості в шлунку. Більш того, кавуни корисні для печінки, жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів. Однак вони також можуть нанести шкоду здоров'ю людини.

Ні в якому разі не варто купувати баштанні у придорожніх прилавків, куди зазвичай звозиться весь бракований товар. За правилами кавуни не повинні бути звалені в купу на землі, а повинні перебувати під навісом, акуратно складеними на прилавках. Це пов'язано з тим, що навіть через дрібну тріщину в шкірці кавуна можуть розвестися хвороботворні мікроорганізми, що призведе до отруєння і інших захворювань.

Небезпечними також є точки біля дороги, так як баштанні легко вбирають важкі метали, які виділяються автомобілями.

Зазвичай на шкірці кавуна залишається грунт, пил, яйця глистів та інші мікроорганізми. Відповідно слід ретельно вимивати кавуни перед їх вживанням, інакше це може призвести до захворювання кишковою інфекцією або гельмінтозом.

Також не рекомендується купувати биті кавуни, у яких пошкоджена або зім'ята шкурка, а також розрізані плоди. В складках шкурки на повітрі швидко розмножуються бактерії, що призводить до шлунково-кишкових розладів. Розрізані баштанні слід зберігати в холодильнику.

Продавець в обов'язковому порядку повинен мати при собі документи, які підтверджують якість і безпеку продукту, а також результати лабораторних досліджень щодо вмісту нітратів та пестицидів у кавуні.

Не рекомендується давати баштанні дітям молодше 2-х років, так як їх організм ще нездатний боротися з бактеріями.

Увага:

- не купуємо кавуни у дорожніх прилавків і неофіційних місцях торгівлі;

- завжди просимо документи і результати аналізів у продавця;

- не купуємо розрізані і деформовані баштанні;

- ретельно вимиваємо кавуни перед вживанням;

- зберігаємо баштанні тільки в холодильнику;

- дотримуємося правила гігієни ?" перед їжею обов'язково миємо руки;

- утримуємо робочу поверхню кухні в чистоті.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости