За підтримки НАТО: на Полтавщині хочуть створити реабілітаційний центр для військових

665

На Полтавщині за підтримки НАТО планують створити сучасний реабілітаційний центр для військових.

Про це пише poltava.today.

Як інформує видання, голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з головою представництва НАТО в Україні—директором офісу зв’язку НАТО в Україні Александером Вінніковим. На зустрічі обговорювалася можливість створення сучасного реабілітаційного центру для українських військовослужбовців і те, як Полтавщина може співпрацювати з Північноатлантичним альянсом.

Зустріч відбулася у п'ятницю, 10 червня. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко під час вручення реабілітаційного обладнання медичному центру "Нові Санжари" озвучив ідею створити на базі цього закладу сучасний реабілітаційний центр для українських військовослужбовців.

І тепер ця ідея стала на крок ближчою до реалізації на практиці. Бо саме її та напрямки реабілітації очільник Полтавщини обговорював під час зустрічі з головою представництва НАТО в Україні—директором офісу зв’язку НАТО в Україні Александером Вінніковим.

"Полтавщина на сьогодні поки що залишається єдиною областю, яка комплексно займається реабілітацією демобілізованих військових, — наголосив під час зустрічі Валерій Головко. В області діє регіональна програма психологічної і медичної реабілітації, яка була започаткована ще минулого року і продовжена в цьому. Ми маємо певні напрацювання щодо створення такого центру партнерів з Литви, досвід волонтерських організацій, які на своєму рівні займаються реабілітацією учасників АТО. Проте нам потрібен сучасний реабілітаційний центр. Бо наслідки війни з російським агресором ви відчуватимемо ще довго. І хлопці, які отримали поранення, потребуватимуть не лише медичної реабілітації, а й адаптації до цивільного життя. Це ж стосується і професійної освіти, і працевлаштування", - сказав він.

Голова ОДА пропонує зібрати всі напрацювання під одним дахом — медичного центру Нацгвардії "Нові Санжари". І вже на його базі створити сучасний реабілітаційний центр для учасників АТО, де реабілітація проводитиметься за трьома напрямками — медичним, психологічним та соціальної адаптації.

Александер Вінніков у відповідь зауважив, що НАТО має в Україні вже 10-річний досвід роботи програми соціальної адаптації колишніх військовослужбовців. У її рамках колишніх військових навчають, як започаткувати власний досвід, англійської мови, основ менеджменту, комп’ютерної грамотності. І цим досвідом НАТО готове поділитися з Полтавщиною.

Окрім того, наприкінці літа до України з Угорщини приїде експерт з реабілітації, який у своїй країні очолював реабілітаційний центр — і його теж долучать до участі в проекті. На думку Александера Віннікова медичний центр Нацгвардії цілком підходить для того, аби на його базі створити сучасний реабілітаційний центр. Тим більше, що таку пропозицію вчора підтримав і командувач Нацгвардії. А Валерій Головко пообіцяв заручитися у вівторок підтримкою Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб МВС також долучилося до створення реабілітаційного центру.

"Думаю, що з деякою допомогою з боку НАТО та інших партнерів цей центр має великий потенціал і може стати не лише регіональним, а й національним, — прокоментував представник НАТО. Наш Трастовий фонд з медичної реабілітації працює з центром з початку цього року. По проекту залишається ще 1,5 роки, ми багато уже разом зуміли зробити. Те обладнання, яке ми передали учора, внесе реальний вклад у розвиток цього центру для того, аби реабілітація була доступна усім учасникам АТО. У нас є можливість співпрацювати з Полтавською областю і надалі, у тому числі і консультативним способом, у нас є медичні експерти по військовій медицині із країн Альянсу, які можуть принести теж користь", - зазначив голова ОДА.

Під час перемовин дійшли згоди, що вже у вересні, коли до України повернуться провідні експерти Альянсу, на базі медцентру "Нові Санжари" за їх участі, Трастового фонду НАТО проведуть круглий стіл із широким залученням фахівців.

Наступним кроком стане поїздка до однієї з країн Альянсу, аби побачити на практиці, як працює такий центр, що необхідно для оснащення і яким має бути результат діяльності. Валерій Головко висловив сподівання, що до кінця 2017 року сучасний реабілітаційний центр на Полтавщині вже запрацює.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости