Легендарний голландець із заплющеними очима грав на лютні у костелі в Чернівцях (ФОТО)

1.4т

26 травня у Чернівцях виступив нідерландський композитор-мінімаліст та лютніст Йозеф Ван Віссем.

Йозеф - давній друг і колега Джима Джармуша, чиї фільми він не раз доповнював своєю незвичайною музикою. За роботу над саундтреком до останнього фільму знаменитого режисера "Виживуть тільки коханці" був удостоєний нагороди Каннського фестивалю.

В Україні митець дає тільки два концерти - у Чернівцях та в Києві.

Йозеф відомий своїм нестандартним підходом до використання лютні — інструменту, типового для епох Ренесансу та Бароко, але більше ніж несподіваного в сучасній музиці. Незважаючи на витончену електронну обробку звуку, ван Віссем значною мірою залишився вірним традиційному тембром, резонансу і техніці гри на лютні.

Його музика вирізняється лаконізмом і чіткістю, справляє на слухача гіпнотичний, майже інстинктивний емоційний вплив і виконується автором з аскетичною зосередженістю. На особливу атмосферу та шарм під час сольного концерту легендарного композитора у Чернівцях вплинула і цікава локація його проведення. Концерт організували у костелі "Серце Ісуса", над реставруванням якого зараз активно працюють волонтери. Чернівчани залишились захоплені його майстерністю та впевненою грою. Деякі твори митець виконував із заплющеними очима.

Одразу після Чернівців Йозеф їде у Київ, де має дати 28 травня концерт.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: , ,

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости