Письменник Юрко Іздрик у Полтаві розповів про підліткове кохання в 50, дав поради по пік-апу та назвав Кіровоград своїм улюбленим ім’ям

300

Фото:Любов Пасько

25 травня в галереї актуального мистецтва «Арт-місія» відбувся творчий вечір відомого українського письменника Юрія Іздрика. В рамках заходу він презентував свою нову книгу «Summa» та провів поетичні читання.

Захід відбувся у рамках проекту «Мережа», організатором якого є Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz. В Полтаві координаторами проекту є НМО «Magnum Opus».

На початку заходу Іздрик розповів про свій новий твір «Summa». За його словами, це — книга-лонгрід, так зване інтерв’ю-ріка. Вона побудована на основі розмов письменника з журналісткою Євгенією Нестерович. Іздрик та Нестерович на три тижні «замкнулися» в резиденції «MERIDIAN CZERNOWITZ» в Чернівцях: курили, пили каву, розмовляли та все це записували. Книга включає в себе близько 48 годин розмов.

Друга частина заходу була присвячена поетичній творчості Іздрика. Хоча однієї поезією письменник не обмежився, він багато розповідав про себе та жартував.

Так, глядачі дізналися, що наприкінці 80-тих років Іздрик в ранній творчості рівнявся на гурт «Брати Гадюкіни», а своїм хрещеним батьком в літературі вважає Дмитра Павличка. Саме він порадив Юрію займатися літературою.

Він сказав, що також писав пародії на Тичину в юності. Хоча, важко говорити про пародії, бо я Павла Григоровича не читав, — зазначив Іздрик.

Спочатку Іздрик прочитав декілька віршів раннього періоду своєї творчості, а потім перейшов до поезій, написаних за останні три роки. За словами письменника, він довго і серйозно займався прозою, але потім «підліткове кохання» (Іздрику — 53 роки) змусило його повернутись до поезії. Крім того, на заході звучали тексти гурту «DrumТиатр», одним зі співзасновників якого є Юрій.

Свою поезію автор охарактеризував доволі критично:

Якщо Вам подобаються вірші Іздрика, ба більше, якщо ви від них в захваті — у вас проблеми зі смаком.

Крім того, Іздрик назвав свою поезію попсою, але якісною. І на додачу додав: «Калуш порожняк не гонить».

Протягом третьої частини заходу письменник відповідав на питання глядачів. Юрій говорив про своє ставлення до українських класиків, зокрема зізнався, що не читає їх. Також він розповів про спробу познайомитись з творчістю Василя Стефаника:

Стефаник — така чорнуха, гірша, ніж Бйорк (відома ісландська співачка). Її не можу слухати, а його читати.

Хвилю сміху серед публіки викликали поради від Юрія Іздрика по пік-апу (один з глядачів попросив його допомогти в цьому питанні):

Підвалюєте і кажете «я такий ващє пацанчик». Можете ще мій вірш процитувати і сказати, що він — Ваш. Мені не шкода — їх багато.

Своїм улюбленим ім’ям письменник назвав Кіровоград, а школу —авансом пройденим пеклом. Також Іздрик порадив полтавцям не шукати своє покликання. На його думку, якщо воно є, то знайде людину саме.

Після завершення заходу відбулися фото та автограф-сесії з письменником.

Полтава стала 16 містом всеукраїнського туру Юрія Іздрика. Далі він помандрує в Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Коломию, Чернівці, Маріуполь, Херсон, Миколаїв та Одесу.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Фото: Любов Пасько

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги