Відвоювали болгаркою храм: на Тернопільщині стався конфлікт між вірянами УПЦ КП та "московськими" батюшками. Фото

5.3т

В селі Колосова, що на Тернопільщині, знову трапилась сутичка між прихильниками УПЦ Київського та Московського патріархату.

Представники УПЦ МП відмовляються віддавати ключі від місцевої церкви Іоанна Богослова вірянам УПЦ Київського патріархату, які виграли в суді справу щодо приналежності споруди.

Жителі села за допомогою болгарки зняли замки з дверей, щоб увійти у храм, повідомляє "Пульс Кременця".

На офіційному сайті єпархії Української православної церкви старосту громади УПЦ КП села Колосова звинувачують у побитті односельця Рамського Якова, який не залишив УПЦ МП і не перейшов у Київський патріархат. Внаслідок сутички той опинився у реанімації Кременецької районної лікарні.

Учасниками інциденту були активісти Правого сектору та "Тризубу".

"Була небезпека силових дій з боку МП, як у селі Катеринівка, де було найнято чимало тітушок. З цієї причини активісти прийшли на допомогу людям і Українській церкві. Оскільки представники МП не захотіли віддавати ключі від храму, правосекторівці разом з тризубцями просто зрізали замок", – прокоментували на сайті Правого сектору.

На місці події працювала поліція.

Церковний конфлікт у Колосовій розгорівся понад рік тому. Більшість громади захотіла перейти з Московського патріархату під юрисдикцію Київського.

Така ситуація у низці інших сіл Тернопільської області. Зокрема, це стосується Кременецького району, де також розташована Почаївська лавра, яка нині перебуває у розпорядженні московської церкви.

Бажання парафіян змінити конфесію часто викликає спротив у московських батюшок і супроводжується конфліктами.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости