На Сумщині з почестями перепоховали останки воїнів Другої світової війни

1.3т

13 жовтня у селі Степне Ямпільського району відбулося перепоховання воїнів Другої світової війни.

Про це повідомляє Сумська обласна рада.

У цих краях більше 70 років потому точились запеклі криваві бої. Наступ фашистів на Москву був таким стрімким, що в окопах залишилися лежати розтерзані снарядами, задавлені танками, вбиті кулями ворога тисячі солдат. Вони лежать неупокоєні до наших днів у лісах під Білицею, Шатрищами, Антонівкою, Степним.

Сумська громадська організація пошуку загиблих "Гвардієць", яку очолює Дмитро Ященко, робить все для того, щоб солдати знайшли нарешті спокій у християнських могилах.

Цього літа, під час пошукових робіт на лініях оборони в лісах під Степним, "гвардійці" знайшли останки 9 воїнів. Зрозуміло, що поставили до відома місцеву районну владу, сільського голову Любов Помошник.

Дмитро Ященко звернувся до депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи з проханням організувати на належному рівні перепоховання героїв Другої світової.

Урочистосте перепоховання воїнів у Степному відбулось напередодні великого свята – Покрови Пресвятої Богородиці і, що символічно, напередодні Дня захисника Вітчизни.

Виступаючи перед присутніми депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що війна триває, доки не похований останній солдат. Він віддав шану загиблим воїнам, подякував пошуковцям за їх самовіддану роботу на полях колишньої борні.

Голова Ямпільської районної ради Ольга Губар відзначила, що за останні роки пошуковцями у Ямпільському районі знайдено, а громадами перепоховано понад 200 солдатів. На жаль імена їх невідомі. Та подвиг їх безсмертний.

У світлий сонячний переддень Покрови, у центрі Степного, біля свіжого пагорбу, що виріс під великим хрестом, почесна варта прикордонників віддала останню шану безіменним воїнам минулого століття, які віддали свої життя за нашу свободу. Осінні квіти, покладені на могилу захисників Вітчизни, прикрасили останній надійний притулок солдатів.

Читайте все новости по теме "Север" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги