У Пряшеві відкрилася тематична виставка графічних робіт закарпатських митців (ФОТО)

305

"Кожний портрет на виставці – це непроста історія життя, радість здобутків, біль втрат. Погляд, кожна зморшка, розкривають характер людини, її настрій, красномовно розповідають про її непростий життєвий шлях. В їхніх поглядах, зазвичай, безвихідь, сум, туга за всім тим, чого вже не повернути. Нерідко їм не вистачає простого спілкування, душевного тепла. Держава дала їм гідний притулок, але не може дати тепла. Це повинні робити ми. Саме з цією метою й була задумана й здійснена акція", - відзначив її організатор Міхал Іванцо на відкритті виставки.

Йому належить ідея створення галереї портретів бабусь і дідусів. Ще у 2006 році він запропонував відомому словацькому митцеві Юрію Кресилі намалювати портрети пацієнтів соціальної установи «Домівка в Карпатах» у Новоселиці. Тоді подія мала гучний суспільний резонанс.

Проект продовжили у 2011 та 2013 роках художники Закарпаття, які на запрошення пана Міхала відвідали установу, декілька днів спілкувались з стариками, творили їхні образи.

Виставка портретів відбулася за сприяння Союзу русинів-українців Словацької республіки та соціальної установи «Домівка в Карпатах» у Новоселиці в рамках співпраці з Обласним організаційно-методичним центром культури.

Володимир Мишанич27 травня 2016р.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости