Рівному не потрібні велодоріжки?

328

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

Фото 4vlada.com

Розмови щодо повноцінної велоінфраструктури у Рівному ведуться вже тривалий час. Але до проведення організації велошляхів ніяк не можуть приступити. І як стало відомо сьогодні на прес-конференції за участю експертів та представників влади, це, можливо, відбудеться лише через кілька років.

Завтра, 28 травня, у Рівному відбудеться традиційна акція «Всеукраїнський Велодень». Як повідомив голова ГО «Спілка велосипедистів Рівного» Юрій Ойцюсь, учасники збиратимуться на 10-ту годину ранку у центрі Рівного. Об 11:00 колона велосипедистів вирушить за маршрутом: майдан Незалежності – вул. Соборна – вул. Дубенська – вул. Чернишова – вул. Поповича – вул. Степана Бандери – вул. 24 Серпня – вул. Замкова – стадіон «Авангард». Рух транспортних засобів за цим маршрутом буде призупинено.

В ході розмови Ойцюсь зазначив, що основна проблема міста – схема руху транспорту. Він зауважив, що велодоріжки – це не панацея від усіх проблем. А слід починати з організації руху транспорту.

Координатор громадської ініціативи Урбан-рух «Рівне велосипедне» Сергій Ковальчук розповів, що для пересування велосипедом місто Рівне пристосоване достатньо. Однак, за його словами, робота зі схеми велодоріжок мала б тривати півроку, а триває вже два роки. Велосипедист запевнив, що при бажанні можна зробити рух безпечний та комфортний для всіх, як приклад, навів європейські міста з великою щільністю доріг.

На фото Олександр Ткачук та Володимир Лапюк

Олександр Старжинський, чемпіон України з велотріалу 2012 року скаржиться на те, що автомобілісти не вважають велосипедистів за учасників дорожнього руху: «Я потрапив в ситуацію, коли мене підрізав джип і сказав, що мене не побачив. Так само і пішоходи вибігають на дорогу», - каже він.

Велотріальщик ставить у приклад Львів, де є хороші ділянки, відділені від автомобілістів та велосипедистів. Але багато чого, зауважує Стражинський, залежить від культури громадян.

На думку Сергія Ковальчука, насправді велосипедистам велодоріжки не треба, бо вони вже їздять: «Більшість людей хочуть їхати в комфорті та безпеці. Це питання стосується розбудови міста. Це місто мало б вимагати чи не вимагати велодоріжки. Мені особисто велодоріжки не потрібні, хоча їжджу кожного дня велосипедом», - зазначив Ковальчук.

Завідувач кафедри Міського будівництва і господарства НУВГП, розробник схеми велошляхів Рівного Олександр Ткачук повідомив, що з 2013 року є програма щодо розроблення велосипедної схеми. Раніше було проведено дослідження щодо інтенсивності учасників руху. Звіт було передано в УЖКГ.

Водночас експерт зазначає, що чомусь схема досі не була прийнята. Це питання адресували представнику міської влади – заступнику начальнику Управління ЖКГ Рівного Володимиру Лапюку.

-Щодо схеми за минулий рік, то ми не орієнтуємося на емоції. Є таке поняття як «бюджетні кошти». Так склалося, що кошти були виділені за минулий рік. Але виникли деякі непорозуміння. Закінчився бюджетний рік, відповідно закінчилася угода. Ми підписали нову угоду. Думаю, що в цьому році справа буде завершена, можливо, депутати її затвердять, - відповідає Лапюк.

Він почав говорити за інші замовлення на об’єкти щодо розширення вулиці Уласа Самчука, а також щодо продовження вулиці Буковинської до вулиці Київської, де будується торговий центр.

Разом з тим, Лапюк пояснив, що роботи з облаштування велошляхів розпочалися б найближчим часом, однак, розробка документації (проектів, кошторисів) інколи триває по кілька років. Крім того, за його словами, вигляд велодоріжок та велосмуг буде залежати від фінансування, яке є недостатнім: «Ми можемо виконати роботу за два тижні, а процедура може тягнутися місяці», - наголошує чиновник.

Олександр Ткачук повідомив, що схему велошляхів можна буде реалізувати не менше, ніж за 10 років. Поки що бюджетних коштів на розробку проектів витрачено не було, але на нього передбачено 90 тисяч гривень.

Денис ГРИЩУК

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости