У Міжгір’ї пройде ХІІІ Міжнародний фестиваль юних талантів "Рекітське сузір’я-2016"

607

Велике літературно-мистецьке дійство відбуватиметься на базі Міжгірського професійного ліцею за сценарієм, який готує Кузнєцовське (Варашське) відділення МАЛіЖ, керівник Людмила Райчук.

Цьгорічний фестиваль зібрав юні обдарування із Закарпаття, Львівщини, Полтавщини, Рівненщини, Івано-Франківщини, Волині, Одещини, Тернопільщини, Миколаївщини, Київщини, Буковини, заочних конкурсантів Франції, Польщі, Сполучених Штатів Америки.

Вперше до нас завітають діти із прифронтової смуги Донецької області – міст Слов'янська та Артемівська. Вони прийматимуть від Закарпаття в рамках соціального проекту «Діти України – за мир!» естафету Миру. Після повернення у свій край фестивальні групи Донеччини запалять факели Миру, які своїм світлом і теплом зігріють багатостраждальну землю на Сході України.

Символічно, що в день відкриття Міжнародного фестивалю-конкурсу буде запалено ватру Миру і лампадки біля стели Небесної Сотні та полеглих міжгірчан у зоні АТО, покладено квіти до пам’ятників Т.Г. Шевченку та Василю Гренджі-Донському, а також до меморіальної дошки лауреата Шевченківського премії, відомого українського поета, почесного професора нашої Академії, голову журі в номінації «Поезія» першого і другого Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», уродженця Міжгірщини Петра Скунця.

Ініціатори та організатори фестивалю дитячої творчості, завдяки підтримці керівників Закарпатської влади та меценатів із багатьох міст і сіл України, подбали про те, щоб створити чудовий настрій його учасникам та гостям. Тож упродовж фестивальних днів на великій сцені в чудових аудиторіях Міжгірського професійного ліцею, який уже вісім років поспіль є літературно-мистецьким Центром Малої Академії літератури і журналістики, відбуватимуться конкурси, майстер-класи, зустрічі із відомими письменниками, журналістами, художниками і фотомайстрами, митцями сцени.

Конкурсанти матимуть змогу попрацювати в радіостудії «Червона Калина» ім. Августина Волошина, майстер-класах у семи номінаціях.

Стане відоме ім'я першого лауреата поетичного конкурсу ім. Наталки Петренко, який разом із посвідченням та медаллю отримає грошову винагороду 2000 гривень.

Багато позитивних емоцій, незабутніх вражень обіцяють зустрічі з відомими особистостями, зокрема автором проекту та упорядником третьої колективної книги вибраних творів слухачі МАЛіЖу Василем Тарчинцем, відбуватиметься публічна презентація нового маліжанського альманаху, а також презентація аудіодиска нової пісні «Синевирські смерічки», на слова Ангеліни Оборіної і музику Анатолія Шепеля, у виконанні хору «Пролісок» Львівської школи мистецтв ?–10, керівник хору – Євген Карпович.

Незабутні фестивальні дні в мальовничому закарпатському краї, Срібній землі, чудовому і неповторному селищі міського типу Міжгір’ї подарують багато неповторних вражень, приємних знайомств, несподіваних зустрічей з друзями, цікавими особистостями. Будуть здійснені захоплюючі мандрівки, колективне сходження на гору Вулична, екскурсії мальовничим верховинським краєм.

У фестивальній програмі, як завжди, багато нових приємних несподіванок. Все це можна побачити тільки на літературно-мистецькому святі творчої юні рідної України і зарубіжжя.

Василь Тарчинець, засновник Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я»,

письменник, Заслужений журналіст України, ректор

Міжнародної Академії літератури і журналістки26 травня 2016р.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости