Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Новости политики

Захист контрабандних схем? В Україні заговорили про скасування 24 годин для безмитного імпорту

1.6т

Розпочалися спроби не допустити руйнування схем контрабандистів із залученням "човників" та "піджаків" на західному кордоні України.

Народний депутат України Андрій Антонищак, уродженець міста Новий Розділ, Львівської області, вніс до Верховної Ради проект Закону, що змінює пункт 196.1.18 Податкового кодексу України, яким встановлюються нові правила безмитного ввезення на територію України товарів фізичною особою для власного вжитку.

Нардеп пропонує виключити з кодексу норму про перебування фізичної особи 24 години за кордоном для права безмитного ввезення товарів на 500 євро, що значно спростить бізнес "човників", який є частиною схем уникнення оподаткування імпорту.

Раніше в ЗМІ з’явилися подібні заяви голови громадської ради при Львівській ОДА Андрія Болюбаша, який був помічником народного депутата Андрія Антонищука на платній основі. Коментуючи нові правила безмитного ввезення імпорту для власного вжитку, активіст львівської адміністрації зауважив, що контрабанда підриває економічний стан країни і з нею потрібно боротись, але не можна враз зміни шаблон поведінки людей: "Вибачте, у мене шаблон поведінки такий, для чого мені 5000 грн. коли мій шаблон поведінки приносить мені значно більше. І я людей підтримую".

Ще один екс-представник регіональної влади – нині один з організаторів акції по блокуванню кордону Володимир Васьків 5 років був сільським депутатом у Викотах, що за сім кілометрів від Самбора. Володимир наразі офіційно не працює, заробляє поїздками до Польщі за товаром, податки зі свого "бізнесу-човника" не сплачує і не розуміє чому влада вирішила ввести обмеження.

При цьому Володимир отримує субсидії від держави, які власно і забезпечуються з податків українців. Володимир не називає такий "бізнес" контрабандою, каже що це дозволено: "Було дозволена на 500 євро, було дозволено 50 кілограмів – на цьому так трошки і жили".

"Бунт" таких "човників", як Володимир, справив враження на голову комітету з питань податкової та митної політики Ніну Южаніну і вона вже готова "відкатити" зміни: "Ми повинні реагувати на те, що відбувалось в ці дні на деяких пунктах пропуску на Львівській митниці відносно прийнятих нами змін до Податкового кодексу, - та додає – Якщо там дійсно є проблема з нормою про перетин кордону не частіше раз у 24 години. Якщо ця норма зайва, то ми можемо її врахувати при змінах до Митного кодексу".

Зауважимо, що за даними Міністерства фінансів Республіки Польща з системи "Повернення ПДВ для туристів" за документами TAX FREE (повернення за придбаний товар на території РП податку -23%) в Україну було ввезено товарів на суму більше 3,5 млрд.євро. З цієї суми не було сплачено в України жодних податків: ні ПДВ, ні митних зборів. (дані за період 2013р - 1-квартал 2017р).

За даними експертів, обсяг несплачених податків до бюджету внаслідок порушення митних правил та контрабанди в Україні сягає 75 млрд грн. щороку, що дорівнює ще одному військовому бюджету України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року запрацювали нові правила безмитного ввезення товару фізичною особою для власного вжитку. Вони покликанні зменшити зловживання нормами ввезення для фізичної особи на якій побудовані схеми нелегального ввозу в країну товарів в масштабах комерційних партій без сплати жодних податків. В наслідок чого держбюджет втрачає кошти, країна - інвестиції, великі міжнародні компанії скорочують своє представництво не витримуючи конкуренції з "сірим" товаром.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги