Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Мюнхенська безпекова конференція. До чого тут український газ?

24.4тЧитать материал на украинском

17 лютого 2019 року завершилась Мюнхенська конференція з питань безпеки. Щорічно, на ній обговорюються головні виклики та загрози світовій безпеці. Минулого року учасники констатували, що світ став занадто глобалізованим. Країни стали настільки близькими, що почали загрожувати одна одній, а їх інтереси стають протилежними.

Учасники конференції залишились переважно розчарованими результатами форуму. Не вдалось досягнути домовленостей щодо ядерної угоди з Іраном, вимога США розірвати угоду виявилась неприйнятною для Євросоюзу. Окремим викликом для колективної безпеки є і наростаюча торгівельна криза між США та Китаєм. На думку аналітиків ця загроза буде однією з головних у 2019 році.

Питання України не лишилось поза увагою. За оцінками Eurasia Group, конфлікт між Україною та Росією зайняв 9 місце серед 10 найбільших загроз року. Україні вдалось підняти питання щодо посилення санкцій проти Росії, припинення війни, подальшої європейської інтеграції та співпраці з Міжнародним валютним фондом. Щоправда, результати досягнуто не завдяки, а всупереч діям влади.

Президент Петро Порошенко у своєму виступі зазначив, що припинити війну можна шляхом виконання Мінських домовленостей. Проте, у цих домовленостей є два суттєві недоліки: вони протягом 5 років не зупинили війну і вони жодним чином не торкаються питання Криму.

На цьому тлі було проведено стратегічні переговори між спеціальним представником Держдепу США Куртом Волкером та лідером партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко.

Окрім євроатлантичних прагнень України, сторони обговорили шлях припинення війни російсько-української війни у форматі "Будапешт плюс". Згідно пропозицій, переговори про настання миру та повернення окупованих територій України мають проводитись між країнами-підписантами Будапештського меморандуму із залученням керівництва Німеччини, Франції, Китаю та Єврокомісара з питань безпеки. Окремо, Юлія Тимошенко наголосила, що інтереси України, як постраждалої сторони, мають бути першочерговими на таких переговорах:

"Будьте певні, що наша команда буде жорстко боронити Україну. Жодні компроміси, які б, не дай Боже, торкнулися інтересів України, не будуть впроваджені. Зокрема, що стосується завершення війни", – наголосила лідер "Батьківщини".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив, що вибори не загрожують курсу України до Євросоюзу та НАТО. За його словами, кожен з кандидатів у Президенти, який має шанси на перемогу, бачить Україну членом НАТО та ЄС.

Учасники конференції не оминули і тему транспортування газу. Зокрема, будівництво газопроводу "Північний потік 2" із Росії до Євросоюзу в обхід України буде реалізовано. Попри заяви з боку Міністра закордонних справ України, щодо сумнівності реалізації цього проекту, канцлер Німеччини Ангела Меркель висловилась категорично:

"Російський газ залишається російським незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну" - заявила Ангела Меркель.

Подібна заява свідчить, що Порошенком було програно війну за український транзит газу до ЄС. Навіть заяви Меркель про забезпечення транзиту, російського газу не додають оптимізму. Протягом 10 останніх років Україна отримувала від транспортування російського газу близько 3 млрд доларів. Це складає 3% річного ВВП України. Після запуску "Північного потоку 2", транспортування газу може критично зменшитись. Без екстремального збільшення видобутку українського газу не обійтись.

Критика на адресу української влади пролунала і з боку МВФ. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард засудила бездіяльність влади у проведенні структурних реформ в Україні. Керівник МВФ під час зустрічі з лідеркою президентських перегонів Юлією Тимошенко обговорила співпрацю після виборів та продовження фінансування реформ. Лідерка "Батьківщини" відзначила важливість співпраці України з МВФ, але на вигідних для України умовах. Вона представила стратегію, яким чином забезпечити економічне зростання та зменшити тарифи на газ:

"Я не дозволю нікому брати ціни на газ монопольні, не ринкові, які затверджені не ринком, а урядом, які мають 300% рентабельності. В той час, коли українці мають сьогодні середню заробітну плату 300 доларів на місяць і середню пенсію десь на рівні 65 доларів на місяць. І тому все буде збалансовано, галузь газова буде абсолютно прибутковою, навіть в цьому не сумнівайтеся", – запевнила Юлія Тимошенко.

Факт, що керівництво МВФ готове обговорювати зниження тарифів – яскравий показник реальності пропозицій Тимошенко.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Блоги / мнения