Примите участие
в розыгрыше
раскошного ожерелья Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Революційний законопроект в транспортній галузі

5.5тЧитать материал на украинском

Щойно завершилось надзвичайно продуктивне засідання Комітету. Я навіть назвав би його історичним. Сьогодні Комітет ВРУ з питань транспорту підтримав два ключових законопроекти, які є революційними в транспортній галузі. Маю на увазі законопроекти № № 7316 Про залізничний транспорт та 2475 –Д Про внутрішній водний транспорт. З чим вітаю колег-депутатів та всіх, хто працював над законопроектами!

Нам вдалося продемонструвати результативну злагоджену роботу, консолідувати різні думки й позиції. Були почуті й бізнес, й законотворці, й представники виконавчої влади, й експертне середовище, й суспільство. Саме так, на мою думку, й повинна працювати законодавча влада, створюючи закони.

Тепер українська залізниця та галузь внутрішнього водного транспорту мають отримати свої базові закони, на основі яких зможуть розвиватись далі.

Нагадаю трохи детальніше.

№ 7316 передбачає: реформування залізничного транспорту відповідно до вимог законодавства ЄС. Тепер врешті отримуємо нову модель ринку залізничних перевезень. На який вийдуть конкурентноздатні, ефективні, мобільні учасники – як приватні, так і державної форми власності. Кожен з них отримає право на доступ до залізничної інфраструктури на рівних правах. І ще один надважливий момент: визначаються вимоги до систем управління безпекою руху. Рівень забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті має піднятись до загальноєвропейського.

Зазначу, що сьогодні ми побачили яскравий приклад угодженої державницької позиції як з боку законотворців, так і з боку виконавчої влади. Це було конструктивне злагоджене співробітництво на результат, а не лобізм певних суб'єктів і не намагання керування галуззю у ручному режимі.

№ 2475-Д – це також результат кропіткої плідної роботи. Адже після того, як у лютому ВРУ повернула в Комітет на доопрацювання законопроекти про внутрішній водний транспорт (реєстр. №№ 2475а і 2475а-3), було опрацьовано понад 200 сторінок зауважень та пропозицій. Вони надійшли від фахівців, професійних депутатських об'єднань, експертів. Так відбувалась робота над оновленою, консолідованою версією законопроекту про Внутрішній водний транспорт. Всі найважливіші принципові зауваження й пропозиції були враховані.

Можу із задоволенням зауважити: попри гостру дискусію консенсусу вдалося досягти.

Тепер законопроекти № 7316 та 2475–Д готуються до слухання в залі. Комітет рекомендує прийняти їх за основу – з урахуванням поправок Комітету. Робота триває – законопроекти будуть ще вдосконалюватись між першим та другим читанням.

Очільник ПАТ "УЗ" був відсутній на засіданні. Відтак перелік питань щодо роботи "УЗ", незадовільної ситуації з вантажними перевезеннями, а також стосовно інших гострих проблем, пов'язаних з підприємством, було прийнято рішення перенести на наступне засідання Комітету, на якому, сподіваюсь, побачимо, Євген Кравцов.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
2
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги