Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Вибори без вибору: як це змінити

5.3тЧитать материал на украинском

Останні місяці країна живе виборами.

На кожному кроці – біл-борди з обіцянками політиків.

На кожному каналі – політичні ток-шоу у стилі "собачих боїв", а в перерві – політична реклама з обіцянками кандидатів.

В соціальних мережах – армії "експертів", які захищають близьких до них політиків і атакують усіх, хто висловлює протилежну думку.

Це – війна усіх проти всіх, і у цій війні – нуль смислів, нуль толерантності, нуль поваги політиків до себе та українських громадян.

Як це змінити?

Єдиний шлях – ухвалити нові правила гри. Зробити те, що обіцяли депутати, які підписували Коаліційну угоду в 2014 році, а саме: запровадити пропорційну систему з відкритими списками, почати карати за порушення правил фінансування виборчих кампаній.

Немає сенсу "винаходити велосипед", відповідні правила працюють у багатьох розвинутих країнах, і вони викладені в законопроектах 7366-6 та 8474.

Ключові пункти.

По-перше, має бути справжня політична конкуренція. Висування кандидатів – через праймеріз. Не партійні вожді за зачиненими дверима, а люди мають визначати виборчий список. Партія може запропонувати попередній перелік кандидатів, а далі кандидати повинні йти до людей і боротися за їх підтримку. Тоді у нас будуть справжні партії, і найголовніше – з’явиться альтернатива старим політикам. Це те, чого всі чекають.

По-друге, повна фінансова прозорість. Виборчий фонд кандидата або партії може бути сформований лише з внесків громадян і громадських об’єднань, яким це не заборонено і які можуть прозвітували про свої майно та доходи. Жодних тіньових схем, повний контроль над тим, хто і як фінансує виборчу кампанію.

По-третє, обов’язкові теледебати між кандидатами з визначеним переліком запитань –внутрішня і зовнішня політика, охорона здоров’я, соціальний захист, фіскальна система. Якщо кандидат в президенти відмовляється від участі в дебатах, його знімають з виборів. Жодних монологів. Претендент на найвищу державну посаду зобов’язаний розповісти, що він планує зробити, і не через політичну рекламу або пости в соціальних мережах, а під час дебатів. Ми не маємо право обирати "кота в мішку", так, як це відбувається зараз.

Виборча кампанія у такому форматі, як зараз – це поразка для нас усіх. Замість того, щоб об’єднати людей навколо проектів майбутнього, суспільство розділяють на багато невеликих таборів, і з кожним днем градус кампанії зростає.

Я вже не кажу про довіру, рівень якої і так катастрофічно низький.

Тому у нас два шляхи.

Або нові виборчі правила і змагання ідей та проектів.

Або збереження того, що є і війна усіх проти всіх з абсолютно непередбачуваними наслідками.

Я – за зміну правил.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

2
Комментарии
3
6
Смешно
18
Интересно
2
Печально
1
Трэш
Отправить комментарий
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Соколов Сергей
Соколов Сергей
Де ж ви раніше були Оксана. Є таке прислів'я: 'Поздно пить Боржоми, когда почки отвалились'. Це треба було робити ще 2-3 роки тому, невже не очікували такої президентської компанії. Проте, робить це зараз, ну робить що-небудь, не спить. Ідея гарна, але як завжди, не доведена до логічного завершення.
Показать комментарий полностью
Продан Оксана
Продан Оксана
Соколов Сергей, я зареєструвала проекти саме тоді, але в зал внесли проект Виборчого кодексу і таким чином затягнули питання по максимуму, бо він про всі вибори загалом. До проекту Кодексу ми внесли відповідні поправки, але серед чотирьох тисяч навряд чи знайдене буде правильне рішення. Вже давно окремо й технічні поправки щодо виборів Презилента зареєстрували, щодо теледебатів в тому числі, але й для них потрібно 226 голосів.
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения