Примите участие
в розыгрыше
футболки с логотипом Obozrevatel Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Мюнхен-1938, Мінськ-2015, Страсбург-2018?

50.5тЧитать материал на украинском

80-річчя сумнозвісної Мюнхенської конференції нагадує про ганебну сторінку в історії Європи ХХ століття, яка стала символом недалекоглядності та зради і зрештою прологом до найжорстокішої війни. На жаль, в Європі ця дата пройшла практично не поміченою. Мабуть, тому що наводить на історичні паралелі із сучасністю, від яких хотілося б сховатися. Або як страус – голову в пісок.

В Україні "уроки Мюнхена" актуалізувалося у 2014 році, коли ми на власній шкірі в здивованому шоці відчули схильність демократичної Європи до опортунізму та запопадливості перед агресивною вульгарною силою.

Женева у квітні, Нормандія у червні, Мінськ у вересні 2014 і нарешті знову Мінськ у лютому 2015 років – хронологія і географія шляху до здачі України демократичним світом, зокрема й Будапештськими гарантами нашої безпеки і територіальної цілісності.

Вкрай обмежені і символічні політичні та економічні санкції – це все на що спромоглася старенька Європа, яка ще й не соромиться постійно наголошувати на своїх "великих втратах заради України" та підштовхувати українців до "мінського порозуміння" з Путіним. Ну майже як Чехословаччину до порозуміння з Гітлером.

Безліч разів за ці роки ми нагадували нашим західним партнерам про помилковість і шкідливість політики умиротворення агресора для них самих, їхніх власних стратегічних інтересів та довгострокової безпеки і миру в Європі. Про те, що це дорога в нікуди, від якої програють усі.

Однак сподівання умиротворити знахабнілого шантажиста за рахунок малої і далекої жертви, в даному разі – України, Грузії, Молдови, виявляється таким спокусливим. Адже, як і в 1938 році, не хочеться бачити правду. Не хочеться визнавати, що принесення малої жертви лише розпалює апетит агресивного хижака.

А крім того, чому б не мати Україну як добровільний бастіон Європи на сході, але "на шару" - без визнання геополітичної ролі України, без вдячності та жодних зобов’язань.

Водночас, як і тоді, хочеться виглядати мудрими "голубами миру" і апологетами "діалогу і порозуміння", що уберігають Європу від ескалації та загроз війни.

Тож генетична хвороба "мюнхенської змови" не лише не подолана, а й схоже на порозі нового небезпечного рецидиву. Вже 8 жовтня у Страсбурзі європейські депутати у ПАРЄ "заради підтримки діалогу" готуються до новітньої зради принципів і цінностей – створення прецеденту зняття навіть символічних санкцій з Росії за її агресію проти України та окупацію наших земель.

Піддаючись шантажу несплати внесків або й виходу Росії з Ради Європи, депутати з країн "оплотів демократії" в Європі можуть капітулювати й створити умови для тріумфального повернення делегації Росії в ПАРЄ без виконання жодних резолюцій та умов Асмблеї. Чим поставлять саму Раду Європи на грань свого ціннісного і світоглядного краху.

Сумний вийде символ 80-річчя Мюнхенської зради. Можливі наслідки відомі з історії.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Читайте все новости по теме "Минские договоренности" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
6
4
Смешно
3
Интересно
5
Печально
3
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Умиротворением Украина только и занималась с 91-го года, в частности у ПМР. И что? Людей в ПМР уменьшилось за все это время почти в 2 раза, а пиратское гнездо не исчезло. Кого умиротворили украинцы в данном случае? Только себя самих не*бали. А теперь плачутся в жилетку мирового сообщества. Будьте честными и последовательными: закройте все пункты пропуска со стороны ПМР по украинской стороне, натяните колючую проволоку. Пускай ездят через контролируемую Молдовой границу, если им надо в Украину. Заодно и одесситам конкурентов на рынке труда уберете, контрабанду и откаты поприкроете. Увидите, насколько хватит в этом случае ПМР. А потом уже и плачьте на здоровье в жилетку мирового сообщества. Напомню хорошую русскую поговорку: неча на зеркало пенять, коли рожа крива
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения