Примите участие
в розыгрыше
двух билетов на концерт группы «Антитіла» Участвовать
Приз
Конкурс
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Чим небезпечна легалізація проституції?

2.2т

Або шість контраргументів для адептів країни-борделю

Останнім часом в Україні знову багато говорять про легалізацію проституції. Причому, лобісти, маніпулюючи, хочуть поставити нас перед вибором – або залишити усе як є або цілком легалізувати торгівлю людським тілом. Насправді це вибір без вибору. Адже сьогодні існує колосальний тіньовий бізнес сексуальної експлуатації жінок і після легалізації він нікуди не зникне та навіть розшириться. А негласні його власники стануть статечними бізнесменами й, можливо, навіть отримають представництво в органах влади різного рівня.

В інформаційний простір щедрими порціями вкидають "залізобетонні" аргументи прихильників легалізації. Вони здаються непорушними лише на перший погляд – кожен не витримує критики, якщо керуватись здоровим глуздом та стратегічним мисленням.

Аргумент №1 "Проституція така ж професія як і всі інші"

Ні, не така. Є простий тест, щоб це перевірити. Запитайте у своєї дитини, ким вона хоче стати коли виросте. Ви почуєте що завгодно – космонавтом, юристом, лікарем, вчителем. Але не проституткою, кілером чи рекетиром! Саме тому суспільство поважає педагогічну, медичну, юридичну працю і не толерує вбивць, вимагателів та проституйованих жінок.

Аргумент №2 "Дайте право жінці самій вирішувати, чи хоче вона продати своє тіло"

Якщо так, то чому в нас не дозволено цілком вільно розпоряджатися своїм тілом іншим? Наприклад, легально продати свою нирку або вдатися до евтаназії? Любителі легальної проституції тиражують міф, що жінка спить і бачить як би піти на панель, що є багато жінок, які вбачають в цьому власне покликання. Насправді прихід до проституції завжди вимушений. Це пошук швидких грошей та насильство. Часто дебютантки думають, що це тимчасово, але не у всіх є можливість вирватися.

Аргумент №3 "Легалізація допоможе наповнити державний бюджет"

Погляньмо на Німеччину, яку там часто нам ставлять у приклад. Федеральний аудиторський суд країни нещодавно офіційно заявив, що, попри зростання прибутків від проституції, держава якихось значних податкових надходжень не отримує. Фіскальні установи ФРН констатують перевагу нелегальних готівкових платежів у галузі як засобу ухиляння від податків. Тож, незважаючи на легалізацію, цей "бізнес" досі залишається у тіні, видно лише верхівку айсбергу. Я вже мовчу про моральний аспект. Чи може держава, де так багато зараз говорять про духовні цінності, заробляти на проституції та власноруч штовхати своїх же громадян в будинки розпусти. А становище економіки, ринок праці та рівень зарплат невідворотно спричинить похід тисяч людей (у більшості жінок) в легалізовану сферу надання інтимних послуг.

Аргумент №4 "Після легалізації секс-працівниці будуть у безпеці, адже не працюватимуть із сутенерами, матимуть медстраховку й захист від насильства".

В це вірять лише ті, хто не знає як насправді розвивається ця сфера після легалізації. Нещодавне опитування у 9-ти країнах (серед них Німеччина та США) показало, що 73% проституйованих жінок досі системно піддаються насильству. Й сутенери нікуди не зникли. Вони просто не приходять до легальних борделів. В Німеччині їх називають "чоловіками" й вони справно отримують дохід від своїх підопічних. Щодо медстрахування, то в Німеччині з 400 тисяч працівниць галузі лише 44 повії зареєструвалися в системі. Як правило, власник борделю не укладає контракт з проституткою, вона формально лише орендує в нього кімнату. Це знімає з власника всю відповідальність за безпеку жінки та мінімізує податкові платежі.

Аргумент №5 "Після легалізації кількість проституток не збільшиться, просто з тіні вийдуть ті, які вже й так там працюють"

За 16 років після узаконення проституції в Німеччині обсяг "ринку" зріс на 30%. З’явилось таке небачене раніше явище як мегаборделі – будинки в 12 поверхів, де одночасно працюють кілька сотень "жриць кохання", які обслуговують за добу до тисячі клієнтів. Є так звані "безлімітні" борделі. Клієнт платить певну суму й може необмежено користуватися послугами жінок протягом ночі. В таких закладах працівниць нерідко зобов’язують займатися незахищеним сексом. На іншому полюсі - так звані Verrichtungsbox. Це бокси більше схожі на загони для худоби, де проституйовані жінки надають послуги майже на свіжому повітрі. В Німеччині цілі міста здобули сумну славу секс-притонів, місцеві жителі обурюються напливу туристів, але зробити нічого не можуть.

Аргумент №6 "Не можна залишати все так як є, альтернативою може бути лише легалізація".

З першою частиною тези погоджуюсь, з другою – ні. Суспільство століттями перебувало в полоні хибного дискурсу, що це жінки такі розбещені й саме їхня хтивість провокує розвиток проституції. Мовляв, що тут поробиш, треба надати їм можливість робити свою справу легально. Насправді ще батько політекономії Адам Сміт сформулював класичний закон – попит народжує пропозицію. Тому й боротися треба з тими, хто провокує попит на секс-послуги. Саме на цьому ґрунтується так звана шведська модель боротьби з проституцією. Вона передбачає значні штрафи для клієнтів при повній декриміналізації діяльності проституйованих жінок. Цим шляхом пішли Швеція, Норвегія, Ісландія, Ірландія, Канада, Франція, а нещодавно й Ізраїль. Україна повинна долучитись до клубу учасників Шведської моделі!

Знаю, що це у декого викликає спротив. Їй опираються ті, хто "кришує" секс-бізнес, потенційні власники легальних борделів, постійні клієнти проституйованих жінок, таємні та явні сутенери. Але мислячих, конструктивно налаштованих людей набагато більше. Й це обнадіює та дає нам шанс на зміни!

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

1
Комментарии
11
4
Смешно
4
Интересно
0
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Ama Deus
Ama Deus
Бред сивой кобылы!.. То есть Ирины Сусловой.
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения