24 января • обновлено в 20:16
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Блоги - Новости политики

Чи поважають партійні лідери виборців-жінок?

1.7т
Читать материал на украинском

Громадськість запропонувала партіям тест на сучасне мислення

Виборчий процес стартував і політичні лідери вже формують свої команди. 50% наступного складу Верховної Ради оберуть за партійними списками. Практика показує, що їхнє наповнення залежить від досить обмеженого кола осіб в тій чи іншій політсилі. Проте, заради самозбереження навіть закриті партії здійснюють періодичні вливання "свіжої крові" в свої ряди. Ось тільки, маючи вибір між чоловіком та жінкою одних професійних якостей, обирають, як правило, чоловіка. Іноді беруть й жінок для проформи, але в непрохідну частину списку.

Жінки в політиці та управлінні досі залишаються своєрідною екзотикою. Їхню роль демонструють, коли треба прозвітувати перед міжнародними партнерами. А статистика свідчить про надто повільний прогрес навіть на рівні парламенту. Якщо у Верховній Раді першого скликання було більше 2% жінок, у шостому скликанні – майже 8%, то у діючому парламенті – 12%. Й навіть присутність двох жінок в президії Ради справу не вирішує – загальне слабке представництво не дозволяє обговорювати та ухвалювати законопроекти, спрямовані на захист прав жінок.

Мова йде про ініціативи спрямовані на захист від насильства, підтримку соціально вразливих категорій жінок, боротьбою з сексизмом (особливо на ринку праці). Красномовний приклад маємо зі Стамбульською конвенцією, яка створює систему протидії домашньому насильству. Чоловічий парламент за 5 років так і не спромігся її ратифікувати. При більш рівному представництві ми, очевидно, мали б зовсім інший результат.

Багато в останні роки говорили про так звані гендерні квоти. А саме про те, як зробити їх дієвими. Нагадаю, що з 2013 року в законі "Про політичні партії України" міститься норма про надання не менше 30% місць у партійних списках особам іншої статі. У 2015 році 30-відсоткову гендерну квоту законодавчо поширили на рівень місцевих виборів. Але це не дало очікуваного ефекту. Жінок розміщували в партійних списках на явно непрохідні місця, а оскільки санкцій за це не передбачено, механізм квот фактично не спрацював.

В листопаді 2017 році парламент ухвалив в першому читанні Виборчий кодекс. Він не лише вводить регіональні виборчі списки, а й зобов'язує партії формувати їх так, щоб в кожній п'ятірці було не менше двох представників однієї статі. А головне - за порушення принципу гендерної квотування ЦВК отримує право відмовити в реєстрації списку кандидатів від партії. Проте, якщо Виборчий кодекс й ухвалять, то скористається ним вже наступна генерація політиків – після 2025 року. А змінювати глобальний гендерний дисбаланс в країні треба вже сьогодні.

Тому громадські організації, активісти та активістки, експерти й експертки публічно звернулись до партійних лідерів з вимогою залучати до своїх лав жінок, тим самим виконуючи норму про добровільну партійну квоту. Одночасно звернулась до міністра юстиції, аби він надав перелік партій, які не привели свої статути у відповідність до статті 8 закону "Про політичні партії в Україні". Тобто треба інформувати людей, чи поважають партійні лідери 52% наших громадян, чи хочуть вони справедливого представництва, або знову під різними приводами формуватимуть своєрідний чоловічий клуб.

Разом ми задали партійним босам своєрідний тест на сучасне мислення і тепер буде цікаво поглянути, чи зможуть вони його пройти. Якщо так, то вже цього року матимемо принципово більш якісний парламент з меншим дисбалансом представництва. Якщо ні – це мотивуватиме нас до дій, щоб кожні наступні вибори демонстрували позитивну динаміку присутності жінок у парламенті та в місцевих виборних органах влади.

Наразі партії вже оприлюднюють свої виборчі списки. Ми обов’язково їх проаналізуємо на предмет гендерного балансу та проінформуємо людей, хто з політичних лідерів в ХХІ столітті вважає, що місце жінки "на кухні", а хто дійсно готовий до сучасної політики.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Место
1
Комментарии
1
0
Смешно
2
Интересно
0
Печально
3
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Нэзабаром Сравні
Нэзабаром Сравні
значит ситувция следующая ,мужики ,бабы ,негры итд ,занятые наемным батрацким трудом,имеют одни интересы,те же категории имеющие так наз ."бизнес",тоесть являющиеся пожирателями прибавочной стоимости,имеют тоже свои интересы,и они зааисят от того социального слоя к которому принадлежит особь,но абсолютно никак не от пола,ориентации ,рассы итд,только класс к которому принадлежит человек имеет ведущее значение,а противоречия классовые ,есть антагонистичны по своей природе и сути.
Показать комментарий полностью

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги