Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Чужих дітей не буває

4.3т

Разом з Міністерством юстиції України і народними депутатами міжфракційного об’єднання "Чужих дітей не буває" продовжуємо роботу по захисту прав дітей в України. Сьогодні в парламенті з міністром юстиції Павлом Петренком і народним депутатом Андрієм Іванчуком представили три нових зареєстрованих законопроекти.

Коротко – що ми пропонуємо.

Проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" (#8296) вдосконалює напрацьований нами і вже діючий закон по аліментах.

В новому законопроекті ми акцентуємо увагу на посиленні прав дитини. Це збільшення мінімального розміру аліментів (мінімально рекомендований – 100% від прожиткового мінімуму), штрафи для злісних неплатників (20% - за 1 рік заборгованості, 30% - 2 роки заборгованості, 50% - 3 роки заборгованості). Штрафи йдуть напряму дитині.

Також хочемо позбавити боржника права відчужувати (простою мовою – продавати, дарувати чи переписувати на когось) майно, допоки борг перед дитиною не буде погашено.

Пропонуємо посилити відповідальність для депутатів і чиновників. Тому виписали норму, згідно якої кандидати в народні депутати і всі, хто проходять конкурс на посаду в міністри, прокурори, працівники НАБУ, НАЗК, АРМА, ДБР, чиновники категорій "А" і "Б" мають подавати заяву про відсутність боргів по аліментах понад 6 місяців. А заборгованість перед дитиною понад 1 рік є підставою для звільнення з посади голови цих органів і позбавлення мандата депутата місцевої ради.

Також ми хочемо допомогти відповідальним батькам, надати їм додаткові стимули.

Проект закону "Про внесення змін до ст. 165 та 166 Податкового кодексу України" (№8295) пропонує скасувати оподаткування аліментів, отриманих з-за кордону від батька-нерезидента. Бо зараз діти, чиї батьки не є громадянами України, отримують близько 80% аліментів, а не 100%. Цю дискримінацію треба прибрати.

Також пропонуємо поширити податкову пільгу (вона зараз діє на вищу і середню спеціальну освіту) на дошкільну, позашкільну і шкільну освіту. Батьки, які водять дитину в спортивний гурток, художню школу, приватну гімназію чи садочок, на курси англійської, матимуть право звертатись за податковою знижкою.

Проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми" (№8294) спрямований на захист важкохворих дітей та їхніх батьків.

Наша пропозиція: на період, поки дитині оформлюється інвалідність (а це можуть бути довгі місяці), – надавати тому з батьків, хто доглядає за дитиною, право на збереження робочого місця і безоплатну відпустку, право на державну матеріальну допомогу і зарахування цього періоду в трудовий стаж.

Хочу подякувати Міністерству юстиції за спільну роботу по розробці цих законопроектів, народним депутатам за підтримку їх внесення. Сподіваюсь на швидкий розгляд, адже ці питання не політичні. Вони стосуються права всіх дітей України на гідне життя і розвиток.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги