, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Мислити по-європейськи: головні заяви Порошенка на саміті YES

4.8тЧитать новость на украинском

Президент України Петро Порошенко у п’ятницю, 11 вересня, відкрив 12-у Щорічну зустріч Ялтинської Європейської Стратегії, що відбувається у Києві.

Глава української держави нагадав Європі про ціну, яку українці заплатили за свої європейські амбіції, окреслив шанси України на майбутнє і пояснив, чому плани Росії не втіляться у життя.

"Обозреватель" пропонує читачам підбірку головних цитат Петра Порошенка.

Прапор ЄС був скроплений українською кров’ю

У 2010 році один з моїх дорогих друзів, Президент європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, виголосив дуже важливі слова … звертаючись до всієї Європи: "Ми досягнемо успіху лише тоді, коли діючи чи то на національному, чи то регіональному або місцевому рівні, ми будемо мислити по-європейськи". Саме по-європейськи думали українці, коли взимку 2013-2014 років повстали проти тиранії та гноблення.

Вони обрали європейські цінності: демократію, верховенство права, повагу до прав людини та її гідності, які ментально близькі та історично властиві українцям.

Дозвольте нагадати вам, що прапор ЄС був скроплений українською кров’ю. Саме так народилася нова Україна.

Неоімперські амбіції Росії

Росія, якій не вдалося стати "привабливою м'якою" силою, використала свою військову міць, щоб стримати прагнення України до модернізації та європейської інтеграції. Актом агресії проти суверенітету та територіальної цілісності України Росія кинула виклик цілому демократичному світу.

Україна та її союзники заважають Росії нарощувати свою агресію і поширювати свої смертельні неоімперські амбіції далі.

Я думаю зрозуміло, що незалежна демократична Україна, яка глибоко інтегрована у систему європейських цінностей, є наріжним каменем безпеки і стабільності в Європі та за її межами. Якщо цю опору підірвати, основи європейської та глобальної безпеки будуть зруйновані.

Я принесу мир та процвітання в Україну

Росія продовжила розкручувати спіраль війни. Водночас, ми продовжили мислити і діяти по-європейськи. Я обіцяв, що я принесу мир та процвітання в Україну і я роблю все, щоб дотриматися свого слова. Чого б це мені не коштувало!

Тиша у зоні АТО

Остання розмова у "Нормандському" форматі два дні тому посилила мої почуття стриманого оптимізму. Припинення вогню діє вже майже два тижні і це більше не мрія.

Незважаючи на абсолютну військову перевагу російської армії та величезний військовий бюджет, який більш, ніж у тридцять разів перевищує український, наші герої тримають оборону на Донбасі та змушують Росію платити справедливу ціну за ескалацію конфлікту.

Лише за рік ми створили одну з найсильніших та найхоробріших армій на континенті. Наступного року збільшимо військовий бюджет для більш ефективної та рішучої протидії зовнішнім загрозам. Але єдиною метою нашої армії буде захищати Україну від будь-якої зовнішньої агресії.

Ворог на українській землі

Драматичні події ще далеко не скінчилися, оскільки десятки тисяч військових і безліч важкого озброєння, танків, артилерії, ракетних систем залпового вогню та іншого військового спорядження російського агресора знаходяться не лише біля наших воріт, але й на українській землі.

Росія розхитує ситуацію у Сирії

У ці дні російські "зелені чоловічки" висаджуються сотнями у Сирії, інспіруючи зростання насильства на Близькому Сході та провокуючи подальше збільшення кількості біженців до ЄС.

Повернення у Крим

Крим перетворився на базу військових операцій Росії у її глобальному протистоянні із Заходом, спрямованих на подальшу дестабілізацію ситуації в Чорному морі та у Середземномор'ї .Чи могли ми собі це уявити ще два роки тому, зустрічаючись в Ялті, обговорюючи наші спільні завдання на майбутнє?

Я мрію про те, що у недалекому майбутньому ми повернемося туди. Це – наша мета.

Змусити Росію до миру

Ми маємо чітко визначити, що не лише чинні на сьогодні санкції залишатимуться до тих пір, поки Росія окуповує Крим та підтримує нестабільність на Донбасі, але також будуть запроваджені посилені обмежувальні заходи, якщо Росія й надалі перешкоджатиме процесу врегулювання.

Ми маємо змусити Росію керуватися логікою Мінських домовленостей.

Ми маємо унеможливити фейкові вибори на Донбасі, оскільки це знову зруйнує Мінський процес.

Ми повинні докласти вичерпних зусиль для якнайшвидшого звільнення усіх українських громадян, включно з Надією Савченко та Олегом Сенцовим, яких утримують як у підвалах на Донбасі, так і в тюремних камерах в Росії.

По-друге, час обговорити можливість розгортання операції на Донбасі для підтримки належного виконання Мінських угод. Це допоможе нам досягти двох цілей для відновлення миру у Донецькій та Луганській областях: повне виведення всіх окупаційних військ з української території та закриття українсько-російського кордону. Це дві головні передумови для встановлення миру та стабільності на Донбасі. У нас немає громадянської війни, немає внутрішнього конфлікту. Все дуже просто. Є агресія проти України та окупація незалежної України. Агресор, що є очевидним, – Росія.

По-третє, час об'єднати наші зусилля для реформування та вдосконалення інститутів та інструментів, які покликані служити принципам і нормам міжнародного права, на зразок права вето у Раді Безпеки ООН. Агресія Росії проти України наочно продемонструвала їх недоліки. Я сподіваюся, що ми почнемо відповідну дискусію у ході майбутнього 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН оскільки російська агресія проти України та окупація Росією Криму повністю зруйнувала пост-воєнну систему безпеки, зробили її неефективною.

Реформи в умовах війни

Останній рік видався неймовірно важким. Протидіючи російській агресії, ми одночасно докладали зусилля для реформування України …

Правляча коаліція взяла на себе надзвичайно складну роботу. Український народ прагне реформ і не пробачатиме жодних затримок. Необхідні реформи є системними і глибокими. Як такі, вони є надзвичайно болючими, а їхній ефект не відчуватиметься за один день. Проте, Україна залишається відданою подальшому прогресу у проведенні реформ. Ми розуміємо, що за умов надзвичайних викликів рецепт нашого успіху полягає у: єдності всередині країни, чесності, відповідальності, послідовності, підзвітності перед людьми і надійності для наших зарубіжних партнерів.

Росія не зупинить Україну на шляху до ЄС

Не має жодного сумніву, що Угода про асоціацію Україна-ЄС, яка є всеосяжною дорожньою картою для внутрішніх реформ, набуде чинності ближчим часом, а у частині щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі вступить в силу чітко з 1 січня 2016 року. Підступні спроби Росії перешкодити цій історичній події приречені на провал. Рішуче прагнення України до європейського дому неможливо зупинити.

Показова реформа

Децентралізація стала найвідомішою та видимою реформою в Україні. Принцип передачі повноважень із столиці до місцевих органів влади є невід’ємним елементом європейських демократій. Її ефективна імплементація призведе до значного покращення добробуту українських громад та регіонів, а також посилить місцеве самоврядування.

За існуючих викликів, децентралізація стане потужним запобіжником проти будь-яких спроб, у тому числі ззовні, нав’язати небезпечні ідеї федералізації та способом унеможливити спіраль сепаратизму в Україні.

Україна на правильному шляху

Я задоволений, що наші зусилля зробили можливою надзвичайно важливу підтримку, яку ми отримали від МВФ та інших фінансових організацій.

Дозвольте нагадати Вам слова керуючого директора МВФ Крістін Лагард під час її останнього візиту до Києва: "Україна здивувала світ! Здивувала тим, чого змогла досягти за такий короткий проміжок часу: це вражає!". Це чітко вказує, що ми знаходимося на правильному шляху.

Як Президент, я зроблю все від мене залежне, щоб зберегти вектор і темпи реформ.

Політичні амбіції та спекуляції

Ми робимо все можливе, щоб допомогти європейській політичній культурі процвітати в Україні. Політичні амбіції іноді зашкалюють, тоді як жорсткі реформи спокушають підвищити політичні рейтинги спекуляціями. Зі свого боку, Росія змінює свою тактику і активізує зусилля для дестабілізації ситуації зсередини України. На жаль, політичні сили в Україні знову й знову потрапляють у цю пастку.

Водночас наша політична спільнота стає більш зрілою. Ми доведемо, що стали Державними діячами, а не залишилися просто Політиками. Сподіваюся, що демократичні політичні сили в Україні не тільки розповідатимуть своїм виборцям, що вони роблять і що вони хочуть зробити для них. Але й вони також невпинно працюватимуть задля забезпечення кращого майбутнього для наступних поколінь.

Це означає мислити та діяти по-європейськи.

Повне перезавантаження влади

Після демократичних президентських та парламентських виборів у 2014 році цей раунд виборів покликаний завершити повне перезавантаження влади в Україні.

Переконаний, що він стане точкою неповернення до євразійського авторитаризму, принципово чужого українській національній філософії.

Європейське майбутнє

Я закликаю наших європейських партнерів подумати трохи по-українськи. Україна потребує цього тепер більш, ніж будь-коли.

Ми повинні використати можливості, які перед нами відкрилися, та забезпечити наше спільне європейське майбутнє.

Читайте все новости по теме "Саммит YES" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги