Кармазін: я читаю між рядків

18

Починалось все доволі цікаво: екс-парламентарій Юрій Кармазин, відомий тим, що саме за його судовими позовами кількох народних депутатів позбавили мандатів, оголосив про відставку заступника Генерального прокурора Рената Кузьміна. Новина покотилась як снігова куля згори: з’явились дані про те, що заступник Пшонки направить свої стопи у політику, або ж, навпаки, ростиме по прокурорській лінії: мало чи не до крісла самого Генерального. Або – альтернативна версія – очолить СБУ чи Національне бюро розслідувань.

Передусім "Обозреватель" зв’язався з Генеральною прокуратурою. Керівник прес-служби відомства Юрій Бойченко зазначив, що його місія – ознайомлювати громадськість з офіційними документами. Жодного ж указу стосовно відрахування зі штату Кузьміна не існує. Принаймні, на сьогодні. Тож з усіма подальшими розпитуваннями Бойченко порадив звертатися безпосередньо до суб’єкта інформприводу. На жаль, Ренат Равільйович на наш телефонний дзвінок не відповів. А оскільки УНІАН та інші інформагентства, посилаючись на свої джерела, зазначили, що в ГПУ подібну інформацію не коментують (а отже, й не спростовують), інтрига тільки наростала.

Але минуло кілька хвилин, і автор сенсації не лишив від неї каменя на камені. "Я просто висловив свої міркування з приводу подій, які відбуваються довкола нього. А питання "відставки – не відставки" вирішує Генеральний прокурор", – заявив в інтерв’ю "Обозу" Юрій Кармазін. "Чи це достовірна інформація? – міркував він далі. – Ви бачите, що її ніхто не спростовує. Якби вона була недостовірна, її б вже спростували".

А далі Кармазін приголомшив наступним твердженням: "Кузьмін сам ставить питання про відставку. Чому я так вважаю? Бо читав, так само, як, мабуть, і ви, його відповіді різним ЗМІ, дивився на його публічну діяльність… У нас багато було заступників Генерального прокурора, але ніхто з них ніяких політичних поглядів не висловлював. Поки що висловлює їх тільки Ренат Кузьмін, до нього ніхто нічого подібного собі не дозволяв. Або, можливо, бодай один Генеральний прокурор так грався у політику, як це робить Кузьмін? Ні, ніхто не дозволяв собі цього… Чи, може, хтось з Генеральних прокурорів звертався з листом до Обами, до сенаторів та конгресменів, до європейських комісій?..

Я чітко бачу, що це вже є політична діяльність конкретної посадової особи. Можливо, ця посадова особа хоче зайняти посаду ще більш відповідальну – тобто Генерального прокурора або керівника якогось підрозділу виконавчої влади? На мій погляд, у європейській країні людина на такій посаді не може займатися політичною діяльністю… Крім того, у Кузьміна чітко переведені стрілки на Генерального прокурора: ось я все дорозслідував, у мене розкрито всі злочини, все з’ясовано по замовниках і співучасниках у справі Гонгадзе, можна відправляти до суду, тож питання – до Генерального прокурора.

Фактично, між рядків читається, що Генеральний прокурор заважає направляти ці справи до суду. А якщо заважає, то тут два шляхи: або Генеральний прокурор йде у відставку, або той, хто його звинувачує. Тобто суспільству тут дано чіткий меседж – про відповідність посаді або Генерального прокурора, або того, хто це каже. Все це я прочитав між рядками – як людина, котра багато років пропрацювала у ГПУ та 4 скликання провела у парламенті, де я опікувався роботою Генеральної прокуратури. Я розумію, що за такою заявою стоїть.

Нам зараз треба інтегруватися у європейське співтовариство, а такі заяви першого заступника наглядового відомства такій інтеграції не сприяють. До того ж, ми почули заяви, що стосуються замовників вбивства Гонгадзе якраз під час проведення ялтинського саміту – хіба у вас не виникли певні асоціації? У мене вони виникли миттєво. Це була інформація для всіх, хто був присутній на саміті: у нас є люди, які переховуються від відповідальності – ось так я прочитав ці слова Рената Кузьміна", - сказав Кармазін.

Поки наш візаві читав між рядками те, чого там, цілком ймовірно, й близько нема, "Обозреватель" зв’язався з Кирилом Куликовим – колишнім керівником Національного бюро Інтерполу в Україні. Нас цікавило, як до такого "читання" ставиться Куликов і що чув з цього приводу він сам. Куликов чесно зізнався, що ми його захопили зненацька, й по темі, яка нас цікавить, інформації у нього нема. А стосовно дій Кармазіна зацитував Маяковського – про зірки, які запалюють в небі не просто так. "Якщо за його заявою депутатів позбавляють мандатів, значить, Юра щось знає", - припустив він. Цілком можливо, що так воно і є. Адже колись і перший судовий позов Кармазіна видавався повною маячнею. Аж доки не полетіли у вирій депутатські "корочки"… Але на питання, чи слід хвилюватися першому заступнику Генерального прокурора Ренату Кузьміну, відповіді все ж немає. Принаймні, у "Обозревателя"…

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости