Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Багатообіцяюча угода з США: перспективи для України

9.9т

Можливість підписання безпекової угоди між Україною і США буде залежати від підсумків візиту Петра Порошенко до США. Виходячи зі слів Андрія Парубія, положення озвученої ним угоди дозволяють припускати про можливість поглиблення військового співробітництва. Така угода може підвищити важливість України як партнера у безпековій політиці США, однак жодним чином не робить Київ союзником Вашингтону.

США мають безпекові угоди з десятками країн світу, які можуть передбачати подібні заходи. Однак далеко не всі безпекові угоди за участю США передбачають військову присутність на території країни-партнера. Зокрема, розміщення військових резервів США на території України є вкрай малоймовірним з огляду на геополітичну недоцільність та високу логістичну вартість. Крім того, не варто порівнювати рівень військово-політичного співробітництва, які мають США з Японією, Австралією та Ізраїлем з Україною. США з першими двома країнами єднають угоди про взаємну оборону, які за великим рахунком являють собою "двостороннє НАТО". У свою чергу, Ізраїль має статус основного союзника США поза НАТО, що дозволяє Тель-Авіву закуповувати американську зброю, вести спільні військові навчання, військово-технічні розробки та отримувати інші привілеї, однак не зобов’язують США втручатися у випадку агресії проти цієї держави.

Будь-яке поглиблення військово-політичного співробітництва – безумовно позитивний сигнал для України. Від такої угоди виграє передусім військово-промисловий комплекс України. Однак не варто переоцінювати таку угоду і зводити її до параметрів союзництва.

В короткостроковій перспективі можливе укладення безпекової угоди між Україною і США – незалежно від обсягу і форм двостороннього співробітництва – мало вплине на конфлікт на Донбасі. Основний ефект Україна зможе відчути через кілька років після імплементації багатообіцяючої угоди (проведення військових навчань, військо-технічних розробок тощо), який може проявитися у зміцненні обороноздатності Збройних Сил України, що, у свою чергу, може дещо посилити переговорну позицію Києва.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги