Хаос в Україні: європейські ЗМІ про закулісся німецько-американських переговорів по уряду

4.7т

Німецьке видання Deutsche Wirtschafts Nachrichten (Німецькі економічні новини) висвітило основні етапи політичої кризи в Україні в контексті міжнародної політики.

Український прем'єр-міністр Ареній Яценюк після кількамісячної боротьби за владу подав у відставку. Причиною стала політична криза в уряді. Про це він заявив у неділю в телевізійному зверненні. Дискусія довкола його особи блокувала роботу над необхідними змінами в країні. Формально він подасть у відставку у вівторок в парламенті. Яценюк перебуває на посаді з 2014 року. Президент Петро Порошенко виключив проведення нових виборів.

Яценюк був спочатку вибраний американцями, які в цьому питанні перемогли Ангелу Меркель: Меркель віддавала перевагу на посаді голови Уряду німецько-українському боксеру Кличку. Проте голова європейського підрозділу у Державному департаменті США Вікторія Нуланд хотіла бачити на цій посаді колишнього голову Національного банку Яценюка.

Прем'єр-міністр перебував під тиском на протязі кількох місяців і, як не дивно, у першу чергу - з боку США. Новим фаворитом США є колишній президент Грузії Саакашвілі, який сьогодні являється губернатором в Одесі. Саакашвілі ще кілька місяців тому назвав Яценюка центром корупції в Києві і вимагав усунути від влади всю політичну еліту в Києві.

Саакашвілі вважається одним з фаворитів у якості наступника Яценюка. Саакашвілі перебуває у міжнародному розшуку, оскільки він на своїй батьківщині начебто зловживав владою.

В середині лютого і Петро Порошенко вимагав відставки Яценюка. Хоча спроба висловити вотум недовіри провалилася, так само, як і спроба сформувати уряд технократів на початку березня. Згідно з результатами опитування підтримка Яценюка впала до одного відсотка, а з його коаліційного уряду вийшли представники багатьох партій.

Політична боротьба в середині коаліції та корупційні скандали привели до того, що мільярдні суми від європейських та міжнародних платників податків могли у значній мірі зникнути в брудних схемах. Вони не привели до покращення стану в економіці – населення страждає від зростаючих цін на енергоносії та інфляції, яка стимулює зростання цін на імпортні товари.

Лише кілька місяців тому вдалося уникнути дефолту, оскільки МВФ різко змінив правила кредитування, відмовивши державі-банкроту у наданні нових кредитів.

Відтак про новий, чистий уряд повинен турбуватися Порошенко. Порошенку також доведеться дещо поборотися з цією проблемою, бо його прізвище виплило в "Панамських архівах". У хаосі зміни уряду в Києві він буцімто приймав участь у створенні кількох офшорних компаній. Ця обставина може викликати сумніви у декого щодо непогрішності все ще високо оцінюваного на Заході президента.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги