Украинские интеллектуалы объявили одной из главных угроз для страны популизм

6.6т

В Украине буйным цветом расцветает популизм, превращаясь в угрозу для государственности. Противостоять ему украинцы могут, лишь демонстрируя свою гражданскую зрелость и ответственность за будущее страны.

Об этом говорится в обращении инициативной группы "Первого декабря", объединяющей известных украинских интеллектуалов и общественных деятелей.

"Ежедневно, ежечасно, ежеминутно его бурные извержения демонстрируют средства массовой информации. Он криклив. Он любит телекамеры. Ему нравится пафос энергичных слов и порванные рубахи на собственной груди (якобы за нищий народ!). А в то же время — он не отказывается от супердорогих иномарок и часов, скрытых от людских глаз имений, тайных зарубежных счетов, изысканных "олигархических" нарядов... Любимое его занятие — политический торг. Он жаден, и поэтому продажен", - говорится в документе.

Как подчеркнули авторы обращения, популизм стал реальной угрозой украинской государственности, поскольку он крайне далек от народа, за который так "болеет".

"Противопоставить популизму можно только гражданскую зрелость. А зрелость предусматривает ответственность. За себя, необманутых. Своих потомков. За страну, в которой живешь, и которая навсегда является твоей родиной", - отметили они.

Как известно, в состав инициативной группы "Первого декабря" входят Вячеслав Брюховецкий, Богдан Гаврилишин, Любомир Гузар, Иван Дзюба, Евгений Захаров, Мирослав Маринович, Владимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратовский, Юрий Щербак и Игорь Юхновский.

Полный текст обращения:

"Привид бродить по Європі – привид популізму. На дріжджах політичного популізму ростуть рейтинги крайніх правих і крайніх лівих партій. Демократичні, ліберальні цінності піддаються серйозним випробуванням. Авторитарні режими збирають несподівані дивіденди. Попри свій арлекінський стиль популісти стали зазіхати на президентський статус навіть там, де демократична традиція здавалася непорушною.

Популізм буйним цвітом розцвітає і в Україні. Щодня, щогодини, щохвилини його бурхливі виверження демонструють засоби масової інформації. Він крикливий. Він любить телекамери. Йому подобається пафос енергійних слів і порвані сорочки на власних грудях (начебто за злиденний народ!). А водночас – він зовсім не цурається супердорогих іномарок та годинників, прихованих від людського ока маєтків, таємних закордонних рахунків, вишуканих "олігархічних" убрань…

Улюблене його заняття – політичний торг. Він жадібний, і тому продажний.

Він залюбки паразитує на соціальних бідах, лукаво спрощуючи складне, безсоромно експлуатуючи найпростіші соціальні емоції, спокушаючи суспільство легкими шляхами до матеріального благополуччя та справедливості.

Суттю популізму є політична корупція. Його порожні обіцянки й грізні "прокльони" на адресу "ворогів народу" – хабар утомленому суспільству. За них він прагне отримати прибуток у нечувано великих розмірах .

Йому не знайоме почуття відповідальності, тому він охоче втікає в позірну опозиційність.

Проте тільки до пори до часу: насправді популісти марять владними кріслами. Вони потрібні їм, щоб зірвати "куш" і втекти. За кордон, або знову в "опозиціонери".

Популізм став реальною загрозою українській державності. За самою своєю природою він не здатен до конструктивної праці. Йому чужі національні, державні інтереси. Він украй далекий від того народу, за який так "уболіває".

Популізм миттєво розпізнає "своїх" і лучить їх у мережі корупційної змови. Протиставитись цьому можна свідомою солідарністю здорових і творчих осередків суспільства, об’єднаних задля реального реформування країни.

Протиставити популізмові можна лише громадянську зрілість. А зрілість передбачає відповідальність. За себе, необдурених. За своїх нащадків. За країну, в якій живеш і яка назавжди є твоєю батьківщиною.

Остерігаймося лукавих".

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Место:

Наши блоги