УкрРус

Що ж це за такий Основний Закон у цій державі?

Голова Верховної Ради пообіцяв, що у вівторок, 19 травня, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч складе повноваження народного депутата. Про це у своєму Facebook пише Iгор Стах.

Основний Закон нашої держави, Конституція України, у статті 78 говорить: "У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України". У 20-денний строк.

Куліч був призначений на посаду голови Чернігівської ОДА, яка не сумісна зі статусом народного депутата України, 31 березня, тобто 45 (!) днів тому, а у вівторок буде 51 (!) день тому. Таким чином, Основний Закон України він буде порушувати понад місяць.

"Що ж це за такий Основний Закон у цій державі, - здивувалися б буржуїни з оповідання Аркадія Гайдара "Мальчиш-Кибальчиш", - що навіть гривневий мільйонер без жодних наслідків для себе може його порушувати?"

Невже тому, що цей мільйонер є однопартійцем гаранта Основного Закону, для якого самого той закон нічого не вартий, бо він його порушує вже упродовж 348 (!) днів?

Чи справа у розпливчатому формулюванні "подає особисту заяву про складання повноважень"? Про подальше ж Конституція замовчує, а, значить, після подання заяви можна суміщати, мабуть, до кінця каденції поточного скликання Верховної Ради

Место:
Наши блоги