Прокуратура готує повернення Януковича

21.2т

Людська пам'ять схильна виштовхувати негативні переживання, особливо, коли все завершилося успішно. Але це не має бути правилом для правоохоронної системи і прокуратури.

Януковича і його подільників все ніяк не поставлять у перелік розшукуваних осіб Інтерполом, вони успішно користаються своїми банківськими рахунками, а їхні фірми дають прибутки без огляду на санкції проти них України.

Але про це ще вряди-годи згадують українські ЗМІ. Про значну кількість не менш резонансних справ поступово почали забувати і суспільство, бо вибори і війна, і журналісти з тих самих причин, так буває... Але про це не повинна забувати прокуратура, бо мова йде про злочини, здійснені зовсім недавно.

На якій стадії провадження перебуває справа про побиття студентів? Молодь звіряче лупцювали беркутівці під орудою Коряка, Сівковича і Попова. Мовляв, ялинку будь-що треба було поставити. Справа закрита чи розслідувана, винні притягнуті хоча б до якоїсь - адміністративної чи бодай моральної - відповідальності? Бо складається враження, що справу зам'яли, щоб потім тихою сапою закрити і забути.

Також відкритими залишаються питання про притягнення до відповідальності винних у розгоні Майдану 11 грудня. Чи розслідується справа проти когось персонально взагалі, чи надалі йде розслідування просто за фактом скоєння злочину?

Як взагалі могло трапитися так, що вже владна партія "Свобода", котра мала свого Генпрокурора Махніцького, так і не допровадила до з'ясування, хто ж побив Іллєнка поруч із Шевченківським райвідділком міліції. Чи з'ясовані і затримані підозрювані?

Яка доля затриманих за побиття Тетяни Чорновол? Хто був замовником і організатором цього злочину? Навіть те, що Чорновол працювала урядовим уповноваженим, ніяк не вплинуло на прискорення слідства.

Тоді ж було викрадено Ігоря Луценка разом із Юрієм Вербицьким. Ігор залишився живий, а Юрія поховали у Львові...

Яка доля цієї справи? Вона розслідувана і винні притягнуті до відповідальності, чи надалі триває слідство?

Яка доля викрадачів Булатова? Що взагалі із цією справою? По обидвох викраденнях є відеосвідчення самих потерпілих, а ось жодної інформації від слідчих органів до цього часу немає. Це виглядає дивно навіть на тлі війни на Донбасі. Бо коли злочинці не притягаються до відповідальності за такі резонансні злочини, то як почувають себе пересічні українці?

Майже зовсім забулося побиття "Беркутом" Юрія Луценка. Найважливіший радник президента міг собі й забути про таку не найприємнішу обставину у своєму житті, але про це на мала права забути прокуратура.

Хто все ж таки стріляв по людях під час Майдану? Ті три беркутівці, яких зі скрипом таки затримали і навіть допитали? Як може бути справа надалі у провадженні, а жодної інформації про причини затягування розслідування суспільство не отримує. На честь Небесної Сотні заснували орден, ювілейну монету викарбували, а хто вбивав - невідомо.

Чи може вся річ у тому, що прокуратура зайнята важливішими справами? Бо винних шукати і затримувати простіше, значно складніше виправдовувати і відпускати підозрюваних.

Нещодавно відбулося декілька проявів нечуваного гуманізму з боку слідчих прокуратури. Спочатку Кернес, потім Добкін з Бакуліним...

Закриття справи проти екс-голови "Нафтогазу " тягне на відвертий саботаж. Генпрокуратура закрила справу проти Бакуліна й провідних співпрацівників несподівано і без пояснення причин. Могли бути застереження до способу затримання, надто публічно це виглядало, але виправдання керівництва, яке довело практично до банкрутства "Нафтогаз" - це вже занадто.

Бакуліна, його заступника Юрьєва і керівника департаменту з реалізації газу НАК "Нафтогаз України" Франчука підозрювали у зловживанні службовим становищем, внаслідок якого було завдано збитків компанії у розмірі 1,948 млрд грн.

І це звинувачення ГПУ, згідно зі своїми функційними обов'язками, мала відстоювати у суді, коментувати хід цього процесу і, загалом, забезпечувати права пограбованих власників, тобто народу. Суд прокуратутурою був програний вщент. Зрештою, судді з часів Януковича персонально майже не змінилися, але й не було суспільного резонанасу, який мала б забезпезпечити ГПУ. Не чути було також жодних заяв від влади. Звичайно, все можна списати на незалежність судової гілки влади і некомпетентність прокуратури, але це більше виглядає на змову.

Суддя зняв арешт на гроші, рухоме і нерухоме майно Бакуліна, а також зупинив розшук Юрьєва і Франчука. Зокрема, знято арешти на 19 рахунків Бакуліна в українських банках, а також на приналежне йому майно: два будинки під Києвом, помешкання у Лисичанську (Луганска обл.), квартиру у центрі Києва, авто Porshe Cayenne S. Окрім того, знято арешти з 7 банківських рахунків Юрьєва, з його квартири у Києві та особистого автомобіля Lexus LX 470.

"Кримінальне провадження стосовно Бакуліна... закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу злочину", - сказано у постанові Генпрокуратури.

Згідно стандартних прокурорських формулювань, керівники "Нафтогазу" вийшли сухими із води за рішеннями суду і прокуратури. Хочеться вірити, що це сталося без матеріальної зацікавленості слідчих і суддів. Але повірити у це дуже тяжко.

Генеральний прокурор не впорався із публічно взятими не себе обов'язками. Жодна резонансна справа, де потерпілою стороною була тодішня опозиція, а нині влада - не доведена да судового вироку, а справи, які мали суспільний резонанс і у яких підозрюваними проходили представники кліки Януковича - закриті за відсутністю складу злочину. Тоді у чому полягає відмінність ГПУ Яреми від ГПУ часів Пшонки?

То може режим Януковича і не був злочинним? Принаймні, виглядає так, що злочинним його не вважає Генпрокурор Ярема. А після того, як у ГПУ заявили, що не можуть покарати Януковича и Кo, то, можливо, й повернення власника Міжгір'я не за горами...

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости