Як "свободівці" представляють Україну на студентській Універсіаді

2.1т

Днями у Словаччині стартувала XXVII зимова Всесвітня Універсіада, другий етап якої розпочнеться 4 лютого в Іспанії.

Нашу країну, попри труднощі з бюджетним фінансуванням, представляє Національна збірна України, склад якої налічує 68 студентів-спортсменів та 25 тренерів.

Крім спортсменів і тренерів, на Універсіаду "у закордонне відрядження" поїхали ще 15 ректорів вищих навчальних закладів, офіційна делегація, а також "група підтримки" кількістю 55 осіб. Але про це трохи згодом.

Найперше питання, яке виникає – чи доречним є подібне численне представництво на Універсіаді за умов, коли, як інформують самі спортсмени, з точки зору організації ця Універсіада – перша, на яку на момент її початку державою ще не було виділено коштів. Тому студенти мусили добиратися до Словаччини автобусами за рахунок вишів або спонсорських коштів. Крім того, держава навіть не відшкодувала коштів за спортивну форму, в якій поїхали на змагання спортсмени.

Але цікавішою є політична обставина, що стосується партії "ВО "Свобода".

Як відомо, ВО "Свобода" у листопаді минулого року у зв’язку з оголошенням результатів позачергових парламентських виборів голосно заявила про масовий вихід із влади. "…Ми виконали своє завдання та в умовах війни втримали під контролем ситуацію в країні. Вважаємо, що після завершення позачергових парламентських виборів уся відповідальність за політичну та соціально-економічну ситуацію в державі лягає на учасників майбутньої парламентської коаліції", - йшлося в заяві партії.

Відповідні заяви про складення повноважень написали представники партій, які обіймали посади віце-прем’єра, міністрів, глав районних і обласних державних адміністрацій. Але послухались партію не всі. Багато "свободівців", що обіймали "дрібніші" і не публічні посади спокійно залишились працювати далі на своїх місцях. І сьогодні деякі з них представляють Україну на міжнародному рівні.

Зокрема, "свободівська тусовка" вирушила і на Універсіаду. Запросивши колишнього віце-прем’єра Олександра Сича у статусі представника Студентської спортивної спілки, у складі офіційної делегації вирушили й інші "свободівці"-посадовці, зокрема, нинішній заступник міністра освіти і науки Андрій Гевко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Михайло Мельник.

Нагадаємо, Андрій Гевко став заступником міністра за квотою "Свободи". До свого призначення він у 2009 році він місяць пробув радником міністра освіти і науки України, у 2012-2014 рр. працював помічником-консультантом народного депутата М. Головка (ВО "Свобода"), у 2014 році кілька місяців пропрацював помічником міністра освіти і науки (у відділі забезпечення діяльності міністра), а потім був призначений вже заступником міністра освіти і науки України.

Друг Олександра Сича Михайло Мельник був призначений на посаду голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН за часів його віце-прем’єрства. М. Мельник - суддя міжнародної категорії з волейболу, до свого призначення працював заступником директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської ОДА.

Не будемо детально аналізувати чиновників-"свободівців" місцевого рівня, які поїхали на Універсіаду до Словаччини у "групі підтримки" нашої збірної, відзначимо лише, що вони цілковито підтримали позицію вищих посадовців з Києва. Адже до списку цієї "групи підтримки" увійшли представники структурних підрозділів Комітету з фізичного виховання та спорту МОН з різних міст України. Наприклад, Житомирське відділення відомства М. Мельника представляє ціла родина із трьох осіб: Зорнік В.Р., Зорнік О.В., Зорнік А.В.; Федерацію волейболу з Києва – теж, мабуть, родина із трьох осіб з прізвищем Скрипка тощо.

Виникає питання: так "Свобода" - в опозиції до діючої влади чи вона активно використовує свою присутність у владі?..

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости