, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Пускать или не пускать: соцсети спорят о запрете гастролей российских артистов

3.9т

В Верховной Раде 6 октября большой резонанс получил законопроект депутата от "Народного фронта" Николая Княжицкого. Документ предлагал запретить российским артистам выступать в Украине, если они публично не осудили агрессию РФ.

Из-за законопроекта Княжицкого, который также является главой комитета Рады по вопросам культуры и духовности, в зале ВР вспыхнула острая дискуссия. Против документа выступили представители БПП Сергей Лещенко и Ольга Червакова, а также вице-спикер Ирина Геращенко.

В результате Рада провалила проект закона – его поддержали 174 депутата при минимально необходимых 226.

В соцсетях разгорелись жаркие споры о возможности запрета въезда в Украину для российских артистов.

Микола Княжицький

"Дякую всім, хто підтримував закон про обмеження культурного впливу агресора. Закон не прошойшов зусиллями проросійських колаборантів. Фракція "Народний фронт" прийняла рішення підготувати нові проекти для підтримки української культури і захисту від агресора".

Сергій Лещенко

"А тепер по суті закону, який сьогодні доповідав кум Сівковича рейдер Княжицький:

1) закон передбачає, що всі громадяни Росії перед отриманням права виступу в Україні мають письмово засудити окупацію нашої території. Таким чином, усі вороги Путіна – Єфремов, Биков, Ахеджакова тощо – мають письмово розписатися в державній зраді Росії та після повернення в РФ сісти в тюрму. Переконаний, що цю спецоперацію Княжицький проворачував зі своїм кумом ФСБшником Сівковичем, причетним до розгону Майдану, який зараз живе в Росії та рятується від екстрадиції в Україну під захистом Путіна;

2) закон через розмитість формулювань дає можливість отримання хабарів на непрозорих схемах видачі прокатних свідоцтв та можливість Нацраді позбавляти ліцензій за невизначені чітко порушення;

3) шляхом маніпуляцій на рівні спікера Ради Парубія замість комітету свободи слова цей закон потрапив до комітету духовності, очолюваний Княжицьким-Сівковичем. Сам комітет свободи слова цей проект відхилив, а голова комітету свободи слова Вікторія Сюмар (теж "Народный фронт") сором'язливо висмикнула картку під час голосування. Як колишній журналіст, я би в першу чергу цікавився причинами такого демаршу Вікторії".

Дмитрий Тымчук

"Неутомимый и успешный в материальном плане пламенный борец с коррупцией Сергей Лещенко показал еще одну неожиданную грань своей многосторонней личности. А именно - яростно выступив против законопроекта 4303, требующего от гастролеров из России, прущихся в нашу страну подзаработать, признавать оккупацию части Украины со стороны РФ.

Хотя я не прав. Как раз по самому законопроекту он не сказал ни слова. Зато по авторам прошелся от души. Старый прием КГБ-ФСБ - не имея возможности опровергнуть или дискредитировать информацию, надо дискредитировать ее источник. Виртуозное владение этим мастерством - как по учебнику - Лещенко и продемонстрировал.

Мне одному это кажется странным?"

Olga Chervakova

"Княжицький образився за провал свого закону 4303 і оголосив бойкот. Не буде ходити до Верховної Ради. Це дуже мудрий крок. Чим менше в Раді буде таких, як він, тим менше маразматичних законів буде вноситися до зали. І тим менше шкоди для країни".

Виталий Портников

"Відмова Верховної Ради підтримати закон про заборону гастролей тих, хто не виступає проти окупації території України, та ще й в умовах війни, що продовжується - звичайнісінький колабораціонізм. Не треба себе дурити. Не знаю тільки, як такі парламентарі будуть дивитися в очі тим, хто захіщає нас на фронті і що будуть говорити тим, хто продовжує іздити в Росію погуляти і поспівати. Живемо в імлі, аж противно..."

Виталий Портников

"Какой ужас! К нам не приедут Макаревич с Гребенщиковым! Как жить! Вы в своем уме вообще? Если люди боятся письменно осудить нарушение их страной международного права, то они могут просто сюда не ездить. Или - туда не ездить. Марлен Дитрих не ездила в Рейх. Она выступала перед американскими войсками, а не перед немецкой публикой. Поэтому она - Марлен Дитрих. Гордость Германии. Российских приспособленцев и полуприспособленцев это не ждет.

Если бы закон составлял я - то это вообще был бы другой закон - закон об информационной безопасности, по которому на время проведения АТО гастроли граждан Российской Федерации, трансляция российских телеканалов и прочий обмен в культурной сфере был бы приостановлен. А там посмотрим".

Iryna Gerashchenko

"Росія забороняє українські книжки, українські бібліотеки, усиновлення важкохворих дітей, ще казна що. Росія виглядає як дикунська країна.

Украіна - не Росія! І я категорично проти того, аби виховувати патріотизм украінців через заборони і приниження, через порушення прав людини. Так, ми маємо жорстко боротися з російською пропагандою. Жорстко і МУДРО.

Нас цікавить ПОЗИЦІЯ росіян, а не розписки. Тому я вважаю, що зараз не на часі подібні ініціативи, які, до того ж, працюють на розкол. Патріотизм не виховується через заборони. Я проти російськоі пропаганди, російського інформаційного впливу. Тому Нацрада абсолютно правильно заборонила російські пропагандистські канали. Тому СБУ склала списки тих, хто виступає проти територіальної цілісності і суверенітету Украіни, цим персонам заборонено в'їзд в Украіну. Це – цивілізований шлях боротьби з російською пропагандою і ми маємо рухатися далі в цьому напрямку. Але вимагати від людей розписки – це точно не компетенція ВР.

Р. S. Принагідно хочу подякувати за ПОЗИЦІЮ всі українським акторам, що відмовилися від участі в російських серіалах, і всім українцям, що відмовилися від російського пропагандистського фуфла".

Денис Казанский

"Парламент не поддержал запрет гастролей российских музыкантов и актеров, поддержавших оккупацию украинской территории.

Странное решение, хотя в целом я считаю, что отдельный законопроект для артистов - это половинчатая мера. Давно пора вводить персональные санкции для тех россиян, которые поддерживают войну и оккупацию. В том числе и для артистов.

Разумеется, если человек поддерживает войну против Украины в какой-либо форме, он не должен иметь возможность зарабатывать здесь деньги. Санкции - абсолютно нормальная и справедливая мировая практика".

Віктор Чумак

"Ви ж пам'ятаєте Крилова: когда в товарищах согласья нет.....

Так і відбувається члени однієї коаліції звинувачують друг друга в антидержавній діяльності в достатньо жорстких та брудних виразах. Княжицький – Лещенка та Червакову, вони навпаки.

Все це відбувається на тлі зовсім неоднозначного проекту 4303, стосовно обмеження використання медійного продукту країни-агресора.

не думаю що вони сьогодні зможуть прийняти щось конструктивне".

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги