Жінка-депутат доводить: зробити броньовик за два тижні – реально

1.6т

600 тисяч гривень і два тижні потрібно для того, щоб перетворити стандартний КРАЗ на сучасний бронеавтомобіль шостого ступеню захисту. Показати, що це можливо вирішили народні депутати Тетяна Донець і Денис Дзензерський. Вони за власні кошти замовили установку броні на дві нові вантажівки. Роботи виконає НВО "Практика", відоме, зокрема, розробкою бронеавтомобіля "Козак".

Цим кроком депутати ставлять собі за мету показати владі, що в Україні дешевше, але не менш якісно, ніж за кордоном, і головне – швидко можна створювати бронеавтомобілі для безпечного транспортування особового складу.

"Не словом, а ділом показати громадянам та владі реальні можливості України. Показати людям, що формують закупівлі, які речі, за яку ціну та за який час можна зробити в своїй державі. На автомобіль ставиться броня за два тижні. І це коштує приблизно 600 тисяч гривень. Крім того, це – робочі місця і сплачені податки українськими підприємцями, які повернуться в український бюджет",– пояснює Тетяна Донець. Вона також повідомила, що ідея виникла під час спілкування з нацгвардією, оскільки вони просили місткі і потужні автомобілі з надійною бронею та захисною капсулою, яку за потреби можна перетворити в стаціонарний блокпост. Бронювати можна всі наявні вантажівки.

Задум досить простий, але ефективний: під обшивку вантажного автомобіля встановлюються бронеплити з легкої, але надтвердої імпортної легованої сталі, а на вікна – броньоване скло, чого навіть немає у БТР. При цьому бронювання вантажівки суцільне – кабіна, моторний відсік, днище, верх – і не залишає жодних шпаринок. Це виключає потрапляння кулі всередину автомобіля, з якого б напрямку вона не летіла. На кузов встановлюється простора броньована капсула для перевезення людей і вантажів. Такий автомобіль може захистити незрівнянно більше особового складу.

Керівник НВО "Практика" Олег Висоцький повідомив, що броня та броньоване скло витримують постріл кулі зі снайперської гвинтівки та постріли з автомата Калашникова. У капсулі для перевезення передбачені люки для вентиляції, бійниці, освітлення, а на віконцях встановлено бронескло. Машина повністю захищена від мін: як від вибухової хвилі, так і від осколків. Він пояснив, у чому перевага саме броньованих автомобілів перед спеціальною бронетехнікою у ситуації, що склалася в Україні: "Треба пропонувати країні швидкі технічні рішення. БТР – прекрасна техніка, але строк її виготовлення 5-6 місяців, а ця машина виготовляється 2 тижні. Я вже не говорю про те, що БТР коштує в разів 8 більше".

В свою чергу Денис Дзензерський зазначив, що допомога волонтерів, громадян, депутатів часто обмежується традиційним набором – бронежелети, каски, продовольство. Натомість силовикам потрібні сотні таких броньованих машин.

"Ми своїм прикладом хочемо спонукати інших наших колег взяти участь у таких більш масштабних акціях та помогти нашим хлопцям, нашій країні, яка переживає такі драматичні події", – сказав Денис Дзензерський.

Бронювання автомобілів, які вже є в країні, може розв’язати кілька важливих проблем: швидке забезпечення броньового захисту військових і пошук коштів на закупівлю бронетехніки, а також показати потенціал своєї держави, – переконані депутати Денис Дзензерський і Тетяна Донець.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Место:

Наши блоги

Последние новости