У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

247Читать новость на украинском

Юрій Басюк для ВИННИЦА.info

Схоже, в лавах Об'єднанної опозиції чергові втрати. "П'ятим колесом" в рядах Яценюка-Кличка-Тягнибока став депутат з Вінниччини та одночасно лідер власної Європейської партії Микола Катеринчук, який обирався до парламенту по округу №13 (Козятинський, Калинівський, Хмільницький райони) як висуванець "Батьківщини". І хоча він ще офіційно не заявив про вихід з опозиційної фракції, скоріше за все це обов'язково станеться. Адже, попри рішення опозиції висунути єдиного узгодженного кандидата в мери Києва, Катеринчук вже заявив на це свої права. А події, що розгорнулися навколо нього та Європейської партії у Вінниці "відкрили око" на можливі мотиви та спонсора, який штовхає Катеринчука на ці кроки.

Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

Отже, для політичного бомонду Вінниччини суботня парконференція Європейської партії стала сенсаційною. Адже тут партійці Катеринчука висунули та обрали головою обласної організації партії маловідомого бізнесмена-спортсмена, якого нещодавно "виселили" з міліцейської спортивної зали – Бориса Максимчука.

Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

Цей 34-річний хлопець довго і нудно намагався зробити політичну кар'єру в лавах "Батьківщини", але навіть участь у парламентських виборах по округу №12 у Вінниці проти Петра Порошенка, де Максимчук набрав 5% голосів і був третім, не додала йому політичної ваги в регіоні. Але "зіграла інша карта", ім'я якої – Сергій Годний.

Спочатку Годний, який ще два роки тому був "правою рукою" Віктора Маліновського та ідейним натхненником організації "Голос народу", на парламентських виборах став довіреною особою Максимчука та разом із ним "приймав аткивну участь" у скандальних подіях навколо визначення результатів парламентських виборів в окрузі №11.

Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

Після програшу виборів Годний "перемітнувся" до Медведчука і став координатором руху "Український вибір" у Вінницькій області. Це громадська організація, яка створена та фінансується Віктором Медведчуком, просуваючи в нашій державі ідею федералізму та приєднання до Митного союзу з Росією.

І раптом… Керівник "медведчуківського проекту" бере активну участь у проведенні партконференції Європейської партії та прес-конференції Миколи Катеринчука у Вінниці.

Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

Журналісти запитали у Катеринчука про його зв'язок із Медведчуком, але той "відмахнувся" від "Українського вибору", зазначивши, що йому із Медведчуком не по дорозі.

"З Медведчуком у нас є стосунки – ми категорично одне одного не підтримуєм, він агітує за Митний Союз, ми – за Європейський союз. Стосунків у нас не має, тому що в нас немає точок дотику", - сказав він, додавши, що Медведчука вживу не бачив жодного разу, -"Кучму бачив двічі, а Медведчука жодного разу". Але міміка опозиційного парламентаря, та реакція Сергія Годного говорили зовсім про інше, ніж їх вислови. Навіть запитання Годного щодо федералізації та референдуму, на які Катеринчук давав доволі обтичні відповіді.

І все ж таки, цих двох політиків (Катеринчука та Медведчука) щось об'єднує. Відповідь на це питання стало відомо після запитань до Катеринчука щодо виборів мера Києва.

По перше, спочатку Катеринчук проговорився, відповідаючи на запитання хто фінансує його партію, і хто фінансово підтримуватиме його на виборах у мери Києва.

"Партію фінансують члени партії, а от по київській кампанії будуть фінансувати інші люди, не члени партії. Прізвища зможу назвати під час виборчої кампанії", - сказав політик.

Другим сигналом про можливі стосунки з Медведчуком стала його категорична позиція щодо своєї підтримки узгодженного кандидата в мери Києва від опозиції. Тут Катеринчук готовий відмовитися від своїх намірів та підтримати любе прізвище, але тільки не Петра Порошенка.

Винница.info: У Вінниці Катеринчук "зробив ставку" на Медведчука?

"Я підтримаю будь-якого кандидата від опозиції. Якщо оберуть Олександру Кужель, підтримаю її. Чи Гриценка, чи Томенка, чи Кириленка. Навіть Тягнибока. Порошенко має чесно сказати: "Я - мільярдер. Я йду у владу самі знаєте для чого". Це було б чесно. Натомість він каже про свою опозиційність. Я не вважаю його опозиціонером. Він шукає вигоду. Бо хто отримає підтримку опозиції, той переможе Попова. Зараз у Попова рейтинг 15 відсотків. Фактично, він - "збитий льотчик". Звісно, у нього є адмінресурс. У нього є закон про місцеве самоврядування, який дозволяє знімати кандидатів на виборах. В тому числі і кандидатів у мери. Але це йому не допоможе", - апелював депутат до журналістів. І додав:

"…При всій повазі до нього (Порошенка) і до того, що він зробив для вашого міста. Він став опозиціонером за два місяці. А до того його призначали на посади при будь-якій владі. Тому що тримати в руках таку бізнес-імперію і не дотикатися влади він не може. І в мери йде, бо так зручніше. Це бізнес-підхід, який я не сприймаю", - заявив Катеринчук.

І тут же додав, що якщо все ж єдиним кандидатом опозиція висуне Порошенка, він буде з ним конкурувати, як самовисуванець. "Звісно, мене за це можуть виключити із фракції, але я впевнений у перемозі на виборах", - наголосив нардеп.

Журналісти намагалися дізнатися, навіщо це Катеринчукові, і що він робитиме у першу чергу на посаді мера Києва, той відповів, що у столиці дуже багато побутових проблем.

"Але у першу чергу – в Києві треба вирішити питання 2015 року. Тому що в 2015 році саме в Києві відбудеться передача влади. Фактично, той, хто отримає підтримку об'єднаної опозиції, той переможе Попова", - сказав він.

І ось тут, стають явними взаємовідносини між Медведчуком та Катеринчуком. Адже лише Медведчук категорично висловлювався проти намірів опозиції висунути Порошенка кандидатом в мери Києва. Ти більше, що саме Порошенко намагаэться прискорити Євроінтегарцію нашої держави і заважає Медведчукові "просувати" Україну у "щирі обійми" Путіна та його Митного союзу.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги