Рабинович призвал ЕС разорвать отношения с министром культуры Украины

3.8т

Народный депутат, председатель подкомитета Верховной Рады Украины по правам человека и лидер партии "За життя" Вадим Рабинович опубликовал открытое обращение к руководителям европейских институций Дональду Туску, Жан-Клоду Юнкеру, Мартину Шульцу, а также к руководителям дипломатических представительств стран Евросоюза в Киеве по поводу резонансного заявления министра культуры Украины Евгения Нищука.

Об этом сообщает NewsNetwork.

Как известно, в прямом эфире на телеканале ICTV он заявил об отсутствии "украинской генетики" у жителей южной, центральной и восточной части Украины, назвав их "завезенными людьми", что вызвало настоящую бурю в украинском обществе. Позднее министр заявил, что "его неправильно поняли".

Вадим Рабинович расценил заявления Нищука как оскорбление полноправных граждан Украины и попытку охарактеризовать их как граждан "второго сорта", "недолюдей" и охарактеризовал такую риторику как "человеконенавистническую, фашистскую и разжигающую межнациональную вражду".

В связи с этим Вадим Рабинович призвал руководителей евроинституций и дипломатов прекратить все официальные отношения с Министерством культуры и его руководителем, а также исключить участие Нищука в любых европейских мероприятиях как на территории Украины, так и на территории стран объединенной Европы. Депутат также призвал европейские государства официально отреагировать на заявление министра культуры на уровне руководства Украины.

Приводим открытое обращение Вадима Рабиновича к руководителям евроинституций и дипломатам без сокращений и правок на языке оригинала.

Президентові Євросоюзу п. Дональду Туску,

Голові Єврокомісії п. Жан-Клоду Юнкеру,

Президентові Європарламенту п. Мартіну Шульцу,

керівникам дипломатичних представництв

держав Євросоюзу в Україні

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

народного депутата України, голови підкомітету Верховної Ради України з прав людини

Вадима Рабіновича

Вимушений звернути вашу увагу, високоповажні дипломати, на доволі резонансну заяву, що прозвучала у прямому ефірі телеканала ICTV 22 листопада 2016 року з вуст міністра культури України Євгена Ніщука.

Він стверджував, що у містах та селищах півдня, центру та сходу України проживають "завезені люди" з "відсутньою українською генетикою", зокрема, маючи на увазі та називаючи "схід та південь України", Донбас, а також міста Запоріжжя, Черкаси тощо.

По суті, кваліфікація повноважних громадян України - мешканців означених населених пунктів та територій країни – озвучена міністром українського Уряду як громадян "другого сорту", "недочоловіків" і є за своєю суттю людиноненависницькою, фашистською та такою, що розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Звертаю вашу увагу, що вперше за всі роки Незалежності України з вуст урядовця, повноважної особи вищого щабелю української влади прозвучали подібні людиноненависницькі визначення, що викликали чималий негативний резонанс та широке обурювання у суспільстві. Прикро, що такого роду заява звучить у країні, що задекларувала напрямок свого руху до демократичних принципів об’єднаної Європи та пріоритета прав людини, з вуст міністра культури, який за своїми прямими повноваженнями має сприяти взаєморозумінню та міжнаціональному діалогу в країні

Я звертаюсь до керівників усіх головних європейських інституцій, я звертаюсь до голів дипломатичних відомств в Україні: вимагаю припинити будь-які контакти на офіційному рівні з керівником Міністерства культури України паном Ніщуком, а також заборони участі для нього у будь-яких офіційних заходів європейських інституцій, що відбуваються не тільки на території України, а й безпосередньо у країнах об’єднаної Європи. Я також вимагаю реакції урядів країн об’єднаної Європи на людиноненависницьке висловлювання члена українського уряду на дипломатичному рівні на адресу керівництва української держави.

Запевнюю вас у своїй повазі та відданості пріоритетам прав людини та важливості демократії у суспільстві на засадах рівності та толерантності.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги