Примите участие
в розыгрыше
квадрокоптера с HD камерой Участвовать
Приз
БлогиМир

"Будет сидеть!"

188Читать материал на украинском

Короткий зміст попередніх 300 серій про звільнення Юлії Тимошенко зводиться до наступного: минулої п’ятниці була створена робоча група з депутатів більшості та опозиції, яка мала розробити остаточний проект закону про лікування ув’язнених за кордоном, котрий підсумував би всі пропозиції як однієї, так і другої сторони. Дедлайном його прийняття було 13 листопада – день, коли місія Кокса-Кваснєвського мала б готувати свій звіт. Задля ухвалення законопроекту парламентарі зібрались сьогодні на позачергову сесію. І розійшлись майже відразу після її відкриття – до жодного голосування справа не дійшла взагалі

"Пам’ятаєте фразу з "Діамантової руки?" - жартував у кулуарах "регіонал" Володимир Макеєнко. – У нас і наречений згодний, і родичі не проти, лишилось тільки умовити молоду". Цим самим представник партії влади хотів сказати, що коли хтось і вставляє палки в колеса євроінтеграції, то це опозиція. Опозиція ж, навпаки, в усьому звинувачує Партію регіонів – мова, зокрема, й про понеділкове засідання робочої групи.

А засідали депутати так: домовились було зосередитись на тих пропозиціях, які не викликають гострого неприйняття обох сторін і вже узгодили необхідність внесення правок у статтю 84 Кримінально-виконавчого кодексу щодо лікування засуджених. Ба навіть зацікавились пропозицією Інни Богословської, яка обстоювала дозвіл засудженому брати "перерву" у своєму тюремному терміні з наступним клопотанням про умовно-дострокове звільнення.

А відтак перемовники спіткнулись об досить дражливе для опозиції питання: необхідність компенсувати завдані державі збитки перед виїздом засудженого за кордон. На цьому пункті наполягали члени групи Віталій Журавський та Володимир Олійник. Образившись, опозиція навіть відкликала свою готовність голосувати за зміни до Кримінально-виконавчого кодексу. На цьому група й розійшлася. А комітет – у підсумку – не рекомендував законопроект до прийняття в сесійній залі.

Таким чином, не справдились навіть сподівання на те, що Рада проголосує закон у першому читанні (це той максимум, який депутати встигли б зробити перед звітом Кокса-Кваснєвського та перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄС, що призначене на 18 листопада). Законопроект щодо лікування ув’язнених за кордоном піде на доопрацювання, хоча тепер вже не зрозуміло, яким чином це поліпшить ситуацію. Хіба що Пет Кокс та Олександр Кваснєвський дійсно перенесуть свій звіт на 19-те число, як їх про це просила опозиція і як вони пообіцяли зробити на брифінгу в Верховній Раді.

Що робитиме між тим опозиція, не цілком зрозуміло. Володимир Яворівський ("Батьківщина") заанонсував блокування Ради аж до Нового року. Володимир Ар`єв зазначив, що до питання євроінтеграції Україна повернеться у 2015-му. Позафракційний Сергій Міщенко (автор одного з законопроекту про лікування Тимошенко) вважає мінімальним шанс на те, що Рада розгляне та прийме бодай якусь редакцію багатостраждального закону. Опозиція в цілому (вустами своєї прес-служби) кличе українців на барикади – акція на підтримку підписання угоди з ЕС запланована на 24 листопада.

Втім, річ вже не в активності протестних мас. Європейські "яструби" (країни, налаштовані досить радикально в питанні виконання Україною поставлених перед нею вимог) неодноразово підкреслювали, що без звільнення Тимошенко Україна може забути про Асоціацію. Навряд чи лідери на кшталт Ангели Меркель змінять свою точку зору тільки тому, що Арсеній Яценюк спроможеться вивести на вулиці пару сотень активістів.

До речі, сам Яценюк вже нагадує Віктору Януковичу про застосування проти нього персональних санкцій. "Якщо угода не буде підписана, то крім економічної катастрофи, яку ми отримаємо, і неймовірного політичного тиску з боку Росії, український режим однозначно ще й отримає санкції від наших західних партнерів", - сказав він. Будуть санкції чи ні, покаже час, а от надії на Асоціацію з ЕС Україна, скоріше за все, може вже поховати.

Політолог Тарас Березовець в коментарях "Обозревателю" говорив про "один процент вірогідності" того, що це диво таки станеться. "Те, що Угоду раптом підпишуть – це з області фантастики. Євросоюзу слід зберігати "статус кво". Ангела Меркель на це не піде, у неї й так нестабільна ситуація. Тому вона не буде брати на себе відповідальність. У Великої Британії та Швеції також доволі жорсткі позиції. Шансів не лишилось", - підсумував він.

Яворівський заанонсував блокування Ради аж до Нового року. Ар`єв зазначив, що до питання євроінтеграції Україна повернеться у 2015-му. Міщенко вважає мінімальним шанс на те, що Рада розгляне та прийме бодай якусь редакцію багатостраждального закону

Оптимістом залишається хіба колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. Він готовий почекати ще шість днів, але вже не довше. "19-те – це останній момент, коли можна все, що треба, зробити. Ми як місія очікуємо, що все складеться так, як ми про це говорили з нашими партнерами. Ми розуміємо, що політично це дуже тяжко, і сподіваємося, що знайдеться достатньо доброї волі, щоби знайти консенсус".

В очікуванні консенсусу "Обозреватель" опитав декількох народних депутатів щодо вражень від сьогоднішнього дня.

"Регіоналка" Ганна Герман поклала відповідальність на опозицію: "Опозиція робить все, аби тільки загальмувати процес. Вона не йде на ті варіанти, які пропонує більшість. Вона не погоджується з тим, що більшість – це більшість, і з цим треба рахуватися. Що ж, то їхній вибір. Я думаю, що європейські політики повинні зрозуміти це, як і усвідомити вагомість питання України в європейському контексті. Я також сподіваюсь, що європейці свідомі того, що долю однієї людини не можна співвідносити з долею цілої країни. Необхідно відкинути всі емоції та упередження та підписати Угоду з Євросоюзом, тому що неможливо залишати Україну в сфері російських інтересів. Це вибір не однієї України. І це вибір навіть не на одне століття, а на багато-багато років вперед. Європа мусить це усвідомити, і дати Україні європейську перспективу. Щодо опозиції, то ми маємо її таку, яку маємо, іншу взяти ніде, але вся держава не повинна страждати через це".

"Батьківщиновець" Володимир Яворівський пообіцяв йти в народ та піднімати глибинку: "Якщо наступного вівторка не буде розв’язано цей вузол, Рада до Нового року не буде працювати взагалі. Ми поїдемо в глибинку піднімати людей… Хоча зараз ставити хрест на євроінтеграційній темі я б не хотів. Янукович – химерна людина, яка живе в своїх страхах, в своєму світі, і від нього можна чекати чого завгодно... Ще, вочевидь, матиме місце тиск з Москви, але якщо не буде підписана Угода, будуть введені дуже жорсткі санкції проти наших олігархів – думаю, цього доможуться Кокс і Кваснєвський. Будуть заморожені рахунки, кошти, нерухомість можновладців. Але що зробиш, якщо Янукович боїться Юлії Тимошенко? Він міг дозволити прийняти закон про прокуратуру, про вибори, але єдине, на що він ніколи не піде – це звільнення Тимошенко. Через це він зволікає і сподівається, що абсолютно зневірена Європа таки підпише Угоду".

Його колега Володимир Ар`єв спрогнозував підписання Угоди після 2015 року: "Зараз Асоціація відкладається через тимчасові непереборні обставини у вигляді Януковича та Партії регіонів. Але я впевнений, що коли у 2015 році зміниться влада, до Угоди можна буде повертатися, бо навряд чи Євросоюз зараз піде на те, щоб змінити вимоги до української влади. Якщо б ЄС відмовився від вимог, тоді так, шанс на підписання був би, але у Європі таких спонтанних рішень не ухвалюють. Тому євроінтеграція відкладена, але хрест на ній не поставлено. Що ж, ми не були у власному домі 350 років, доведеться ще трохи почекати… А те, що кажуть "регіонали" про небажання опозиції працювати над законом – це відверта брехня та маніпуляція. Опозиція пішла на більшість вимог більшості, і по цілому ряду пунктів було досягнуто компроміс. Але коли це побачила ПР, вона пішла з цією звісткою на Банкову, а відтак влаштувала істерику на рівному місці. Ця гра коштуватиме Януковичу дуже й дуже дорого – він навіть не уявляє, наскільки…".

А от позафракційний Сергій Міщенко, говорячи про невдалу середу, зазначив, що "обоє-рябоє" : "Я впевнений у тому, що ще минулої п’ятниці слід було голосувати за скорочений термін підготовки до другого читання закону про прокуратуру та закону про вибори. Тобто до сьогоднішнього дня, до середи. Ще наприкінці минулого тижня треба було добре думати, за що ти голосуєш. Провина опозиції у зриві сьогоднішнього голосування така сама, як і у більшості. П’ятдесят на п’ятдесят. І повернення до законопроекту про лікування за кордоном вже не буде. Хіба що один відсоток ймовірності".

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги