Пінчук виходить на ринг

25

Спочатку трохи офіціозу: "Компанія "Інтерпайп" виступить партнером чемпіона світу в суперважкій вазі – Володимира Кличка – в поєдинку проти росіянина Олександра Повєткіна, який відбудеться 5 жовтня в Москві", - повідомляє сама компанія, що належить бізнесмену Віктору Пінчуку.

Перед тим канал СТБ (також підконтрольний зятю Леоніда Кучми) почав рекламну компанію цього поєдинку, чим тільки збурив сплеск чуток про те, що один з найбільших українських олігархів зробив свій вибір щодо кандидата на майбутніх президентських виборах.

Віктор Пінчук та його дружина Олена, донька екс-президента Леоніда Кучми. Фото old.pinchukfund.org

Щоправда, сам Володимир Кличко на президентські вибори на йде. На політичному ринзі честь сім`ї відстоюватиме старший брат – Віталій. Отож, й виходить, що спорт – не лише мир, як казав поет П’єр де Кубертен, спорт – це ще й перепустка у велику політику (чи, принаймні, можливість, вигідно у неї інвестувати).

Спортивні аналітики справедливо зазначають, що шанси Олександра Повєткіна перемогти Володимира Кличка тяжіють до нуля. Тож багатій Пінчук в накладі не залишиться. Натомість – підводячи солідну фінансову базу під кампанію найбільш рейтингового опозиційного кандидата – матиме згодом шанс на вигідне повернення "капіталовкладень".

Але це, звісно, за умови, що наступним президентом України стане Віталій Кличко. Тоді Віктор Пінчук – бодай теоретично – претендуватиме на певні преференції, посади, нагороди. Але так далеко не зазирає, мабуть, і сам бізнесмен (а брати Клички – й поготів). До речі, не всі з опитаних "Обозревателем" експертів погоджуються з безапеляційним твердженням про те, що шляхетний порив Пінчука має під собою таку меркантильну основу.

От що нам сказали, зокрема,

Віктор Небоженко, керівник соціологічної служби "Український барометр":

Пінчук з початку своєї олігархічної кар’єри (назвемо це так) плекав ніжні почуття до незвичайних виборчих проектів. Згадайте хоча б "Озимое поколение". Він вкладається у нові проекти – так у нього заведено. А тут ще й додалась легка конкуренція між олігархом Фірташем та олігархом Пінчуком за політичну прихильність Кличка. Крім того, у нас політика тісно пов’язана з економікою. Якщо ти маєш владу – маєш і все інше, ось це і є мотивацією усіх народних депутатів. Тож Пінчук дуже хотів би залишитися у політиці, зачепитись за неї… Одна справа – фінансувати так зване сучасне мистецтво, і зовсім інша справа – вкладатися у політичну силу, яка потім буде тобі "вдячна". До того ж, олігархи нині розкладають яйця в різні кошики: вони всі присягають на вірність Януковичу, але при цьому роззираються на всі боки і шукають, де ще можна зробити вклад політичної філантропії.

Олексій Голобуцький, заступник директора Агентства моделювання ситуацій:

Думаю, що про 2015 рік тут мова ще не йде. Виглядає на те, що це відголосок тієї "війни", що зараз відбувається між Україною та Росією. Пінчук, напевно, хоче зробити в неї свій вклад, підтримавши Кличка і Україну, бо Росія перекриває "Інтертайпу" певні можливості. Крім того, не Володимир йде в президенти – тут логічніше фінансувати кампанію Віталія Кличка…

Володимир Фесенко, голова Центру прикладних досліджень "Пента":

Не обов’язково у фінансуванні спортивної події мають бути якісь політичні наслідки. Хоча повністю політичний підтекст тут не виключений. А взагалі-то зв’язки з партією Кличка у Пінчука вже є: представниця однієї з його бізнес-структур на сьогодні є депутатом від УДАРу. Тож сенсації я б тут не шукав. Спорт – велика індустрія, і, можливо, Кличко хоче спробувати себе ще й у цій сфері. У нас олігархи традиційно футболом займаються, тож, напевно, Пінчук вирішив "випробувати" себе у сфері боксу. Він і так – завдяки своєму ялтинському проекту – інтегрований у глобальні політичні структури, напевно, виникло бажання підсилити такий вплив. Тим паче, що підтримка братів Кличко йому точно не завадить.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги