Розбірки по-свободівськи

Розбірки по-свободівськи

Чим схожа "Свобода" на Партію регіонів? На перший погляд – жодних подібностей, але насправді вони таки є. І регіонали, і свободівці однаково намагаються за жодних умов не виносити сміття з партійного дому. Виходить, щоправда, не завжди…

Нещодавно в епіцентрі гучного скандалу опинився нардеп від "Свободи" Юрій Михальчишин. У Львові, рідному місті парламентаря, невідомі розклеїли листівки з зображенням пана Михальчишина з цяткою на лобі, що імітує постріл. На плакатах також містилися надписи наступного змісту: "Зрадник гірше ворога", "Львів продають, але львів’яни не продаються", "Регіоналам свободівці продають землю під забудову, наплювавши на жителів вулиць Озаркевича, Куліша, Хмельницького, пл. Галицька, Підмурна".

Невдовзі після появи листівок на вулицях міста Лева, Юрій Михальчишин звернувся з заявою до правоохоронних органів, вказавши, що в розповсюдженні плакатів підозрює активістів "Автономного опору". Зазначимо, що члени цієї організації ведуть послідовну антизабудовну кампанію. Цікавий момент: за інформацією львівських ЗМІ, деякі представники "Автономного опору" активно допомагали кандидату в депутати Юрію Михальчишину під час парламентської кампанії–2012.

Начальник Львівського міськуправління міліції Сергій Зюбаненко завив, що на підставі заяви парламентаря від "Свободи" було порушено карну справу за ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство). Згодом у домівках активістів "Автономного опору" були проведені обшуки.

Представники "Автономного опору" поширили заяву, в якій зазначили, що четверо охоронців пана Михальчишина, двоє з яких – офіційні помічники народного депутата, арматурами побили громадських активістів

Допоки міліція активно працювала на одному "фронті", помічники нардепа Михальчишина діяли "з тилу". Представники "Автономного опору" поширили заяву, в якій зазначили, що четверо охоронців пана Михальчишина, двоє з яких – офіційні помічники народного депутата (Сергій Москалюк, Богдан Кріль), арматурами побили громадських активістів. За інформацією членів АО, також там був охоронець, відомий під кличкою "Мєдвєдь" і ще один, який постійно супроводжував Юрія Михальчишина під час виборів. "Все це відбулось на очах дівчат та декількох неповнолітніх", - повідомили активісти.

Чимало прихильників ультраправої політичної сили жорстко розкритикували Михальчишина за те, що той звернувся з заявою до міліції

Усі ці події викликали жваві дискусії в рядах тих, хто симпатизує ідеології ВО "Свобода". Чимало прихильників ультраправої політичної сили жорстко розкритикували Михальчишина за те, що той звернувся з заявою до міліції. Так відома громадська активістка Ганна Сінькова написала на своїй сторінці у Facebook: "Партія лодарєй і стукачєй".

І хоча в цій лаконічній фразі "Свобода" не була згадана, в партії, очолюваній Олегом Тягнибоком, зрозуміли, що мова йде саме про їхню політичну силу. На запис Сінькової зреагував нардеп-свободівець Андрій Мохник.

Не підбираючи виразів, парламентар заявив: "Сінькова - невдячна худоба. Після таких заяв повинна ґонорово заплатити гроші адвокатам, яких безкоштовно надала Свобода. До речі, доволі дорогих адвокатів. Вартість іміджевих втрат, яких зазнала Свобода внаслідок дебільної теми з яєшнею, спишемо на наш досвід спілкування з неадекватами. Щоправда ще залишаються свободівці, які пікетували судові засідання по справі Сінькової та яєшні і яких ця "творча натура" одним махом з чорною невдячністю записала в "лодарі та стукачі". Але що чекати від істоти, яка зі шкіри вилазила, щоб виправдати феменш за спиляний хрест?".

Варто окремо зауважити, що Юрій Михальчишин, через якого й розгорівся увесь цей "сыр-бор", ситуацію не коментував. Нардеп промовчав тоді, коли його розкритикували за звернення до міліції. Також Михальчишин жодним чином не зреагував на інформацію про побиття активістів "Автономного опору" його ж охоронцями.

Під час підготовки матеріалу до друку, "Обозреватель" неодноразово намагався зв’язатися з Юрієм Михальчишиним. Але мобільний парламентаря або перебував поза зоною досяжності, або відповідав довгими гудками. Якщо у пана Михальчишина з’явиться бажання висловити свою позицію щодо вищевикладених подій, ми залюбки надамо йому слово. А поки що ж "розбір польотів" проводимо з активісткою Ганною Сіньовою.

Ганно, якою є ваша особиста думка щодо позиції пана Михальчишина, який, після появи плакатів із власним зображенням написав заяву до міліції?

Михальчишин жодним чином не прокоментував ситуацію. Схоже, в партії вважають, що це нормально – писати заяви на революціонерів. Що стосується моєї особистої позиції… В Україні є багато організацій. І в зв’язку з цим є певні субкультурні війни, і ні для кого не є секретом, що ці субкультурні війни часто доходять до фізичних боїв.

Кожна людина, яка зараз позиціонує себе в якості опозиціонера, не може в жодному разі співпрацювати з режимом. Писати заяви до міліції – це ненормально

Але кожна людина, яка зараз позиціонує себе в якості опозиціонера, не може в жодному разі співпрацювати з режимом. Писати заяви до міліції – це ненормально. Виходить, що "Свобода" поскаржилася тим, хто репресує ту саму "Свободу"... Написали заяву до міліції, яка арештовує людей та розганяє мирні акції протесту. І ніякою субкультурною війною це виправдати неможливо.

Так, дійсно, у Львові, в зв’язку з якимись забудовними війнами, почали з’являтися листівки з зображенням Михальчишина. На листівках також були тексти з приводу забудов. Якби це був адекватний політик, хіба він не озвучив би свій коментар і не сказав би, що це наклеп (якщо це наклеп)? Але Михальчишин промовчав.

Наскільки мені відомо, після появи цих зображень група осіб, серед яких були помічники депутата Михальчишина, увірвалася у львівський офіс "Автономного Опору" і побила активістів арматурами. А вже після цього прогриміла заява про те, що Михальчишин, виявляється, ще й написав заяву в міліцію. Тобто людина двічі вчинила неадекватно. Це була реакція, подібна до реакції Януковича на трафарети з простріленою головою.

Просто різний рівень можливостей…

Це не рівень можливостей. Це – рівень менталітету. Тобто ми зараз боремося проти влади, яка репресує нас за висловлення своєї точки зору. Боремося проти влади, яка посадила людей за зображення, схоже на Януковича з цяткою на лобі. І зараз люди, які позиціонують, що знаходяться з нами по один бік барикад, чинять так само, як і влада. Це, як на мене, був дуже ненормальний вчинок.

Ви написали на своїй сторінці у ФБ наступне: "Партія лодарєй і стукачєй". На ці слова досить жорстко зреагував нардеп Мохник. Як ви прокоментуєте його висловлювання?

Судячи з усього, він образився на мене. Але він, зауважте, жодним чином не прокоментував вчинок Михальчишина. В моєму записі не була згадана "Свобода". Але певна кількість людей вгадала в цьому записі саме "Свободу", після чого і з’явився коментар Мохника. Він покрив мене доволі неприємними образами, звинуватив у невдячності і так далі. Це була реакція ображеної людини. Але це реакція приватної особи, яку аж ніяк неможна назвати реакцією адекватного політика.

"Свобода" - це тоталітарна партія з чітко вибудованою вертикаллю

А як ви гадаєте, чому "Свобода" ніяким чином не зреагувала на скандал, що розгорівся довкола пана Михальчишина?

"Свобода" - це тоталітарна партія з чітко вибудованою вертикаллю. Але я знаю, що є "свободівці", які не розділяють радикальну, хамську позицію до мене того ж Мохника. Втім з певних причин більшість з них воліють про це не говорити. Їх можна зрозуміти.

А те, що не було реакції "Свободи" на вчинок Михальчищина… Знаєте, вони взагалі багато речей не коментують. Я думаю, що вони до останнього сподівалися, що ця історія не набуде розголосу. Напевно, в верхах "Свободи" вважають, що це нормально – скаржитися режиму…