"Украинские музыканты против украинских песен": соцсети обсуждают квоты в радиоэфире

268Читать новость на украинском

Соцсети обсуждают инициативу министра культуры Вячеслава Кириленко ввести квоты в радиоэфире на украиноязычную музыку.

Как известно, более 50 украинских артистов выступили против. Свою позицию они выразили в письменном обращении к министру.

Среди подписантов документа – такие артисты, как Джамала, Андрей Хлывнюк, Дмитрий Шуров, Тина Кароль, Ирина Билык, Светлана Лобода, Виктор Павлик, Наталья Могилевская, Злата Огневич, Потап, Виталий Козловский и другие.

"Украинские музыканты считают предложение министра Кириленко популистским шагом, который пытается разделить украинцев по языковому признаку, работает против единства в обществе и является недопустимым в условиях, когда страна противостоит внешней агрессии", - считают авторы обращения.

В интернете развернулась бурная дискуссия по поводу присутствия украинской музыки в эфире. "Обозреватель" предлагает читателям подборку мнений:

Volodymyr Viatrovych:

"Про квоти (мовні). Спочатку одному із спортсменів поламали ноги. Потім поставили на старт разом з іншими, оголосивши рівні для усіх правила змагань. Вперед до перемоги!"

Олександр Аронець:

"Я в шоці від того стада типу музикантів і митців, які виступили проти квоти у лише 37% українських пісень на радіо! 5 колона.

А головне, які там прізвища... Путін сидить і потирає руки. Думає які ж ми довбо...би, самі себе валимо...

Радий, що хоча б там нема прізвища Вакарчука, а то б тоді ця довбана 5 колона у ВРУ ні за що б не проголосувала закон.

А ще цікаво, що серед підписантів є екс-депутатша Злата Огнєвіч, хоча її шеф Олег Ляшко є одним із співавторів цього закону)))

Видно що саме світоглядова незгода з керівництвом змусила її здати мандат))

Словом, ще шанси проголосувати є. Головне, щоб не відклали в довгий ящик. Впевнений, що ця квота породить купу класної української музики, як форматної так і неформатної. А відповідно це банально породить робочі місця. Так, так! Музична індустрія дає багато робочих місць) а особливо, якщо музична індустрія сприяє розвитку і поширенню української мови".

Александр Ягольник:

"Кто конкретно этим трем исполнителям сказал, что у них будут проблемы с эфиром? Или им сказали, что у них будут проблемы, если под письмом не будет их подписи? (Во второе верится больше. А вам?)"

Сашко Лірник:

"Я був на зустрічі із представниками радіо, які заздалегідь підстрахувалися цим листом від "українських музикантів". Взагалі повний 3,14&дєц - вдумайтеся - українські музиканти проти українських пісень на радіо! А саме цікаве було, коли я тут же перед цими брехливими мордами подзвонив одному з "підписантів", і він сказав що нічого подібного не підписував, а підписав зверення щоб не закривали радіостанцію! Отак добуваються ці "підписи". Та і зрештою дивно було б, якби російськомовні "творці" виступали б за українське".

Максим Паленко:

"Тут у нас цвєт укрАїнскай рускоязичной музикі, типу Настіпотапа, Лободи, Поляковой в її кокошниках, та ін. звьозди новорічних корпоративів (список чималенький там) виступили проти того, щоб частка пісень українських авторів чи виконавців у радіоефірі становила 50%, причому із них 75% - музичні твори українською мовою!

Ужас який – ящітаю! Це ж треба! В Україні українські співаки співають українською! Гдєетавідано! А на радіо!? Маї любімиє Радіоарістакрати просто пагібнут! Тобто-російською-ок! Англійською-ок! А УКРАЇНСЬКОЮ В УКРАЇНІ - оголтєлий националізм! Доколє?

За цю всю компанію якось не дивно зовсім і передбачувано .А от Джамалу з Хливнюком там бачити дуже пріскорбно!"

Олена Мозгова:

"Ми, українці, з колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах" Володимир Івасюк

Сьогодні прочитала в одного діяча шоу-бізнесу, що ті хто виступає за збільшення україномовної музики в ефірі... Фашисти! Ні, ви вдумайтеся! Фашист той, хто хоче вмикати радіо і чути більше рідної мови в своїй країні!

Я вважаю закон про квотування недосконалим і таким, що потребує доопрацювання і окрім квот потрібні певні преференції радіостанціям, які підтримують українську музику. Ясно, що потрібен конструктивний діалог, але точно не з такими як той дєятєль".

Андрій Хливнюк:

"Сьогодні я отримав не точну інформацію щодо проекту закону 3822.

Мова не йде про 75% всього ефіру Українських радіостанцій.

Однак, залишаються відкритими питання форматів і більш ретельної підготовки закону, з урахуванням досвіду інших країн.

Журналістам тільки б сенсацію.

Квота на кшталт французької потрібна, але підпис ставили задля доопрацювання закону з врахуванням форматів радіостанцій, що зараз фактично в тіні. Майже неможливо буде відкрити, наприклад, ритмнблюзове чи джазове радіо!!!

Думайте ще!"

Наши блоги