Кримінальне переслідування бійців АТО нарешті припинять?

1.1т

Знайомий жартома запитав, чи бува атошники не посади собі ходили "вибивати" в Генерального прокурора, коли той приїздив до Луцька. Скажу чесно, мені б дуже хотілось побачити багатьох з них в органах прокуратури, але сьогодні вони зустрічались з Юрієм Луценком винятково, щоб вирішити деякі проблеми. В першу чергу щодо кримінальних переслідувань.

Справа в тому, що після втручання Генпрокурора, ті провадження, які були на стадії слідства по 51 ОМБр закрили, а от ті, що перебувають в судах, військова прокуратура пригальмовує. бо переживає за наслідки для тих, хто ці справи розслідував. Все не розповім, але щоб не було чуток зазначу про які справи йшла мова:

1. "Справа 22 бійців" 51 ОМБр. Рік слідства військовою прокуратурою, більше року судових засідань. По даний час доказів вини військовою прокуратурою не подано. Через рік прокуратура перекваліфікувати дії бійців з ч.3 ст. 409 (тяжкий злочин) на ч.2 ст. 409 (середньої тяжкості). Мабуть не треба казати, що бійці, яких замість реабілітації судять – на межі! Вину не визнають!

2. Хвас Олександр - 51 ОМБр. Іловайськ, виводив колону техніки. Самовільно не відлучався з частини, лише з дозволу командирів. Вину у СЗЧ не визнає – суд триває вже пів року.

3. Корецький Олександр 51 ОМБр. Поранений 26 серпня 2014 року, Іловайськ. Лікувався самотужки, бо його не прийняли в Луцькому госпіталі на лікування, а тому мусив час від часу відлучатись з частини з усного дозволу командирів. Вину не визнає – суд триває вже пів року.

(Всі три справи Володимир-Волинський міський суд)

4. Ще одна справа по волинському бійцю, але в Дніпропетровській області. Святий Андрій 25 повітряно-десантна бригада, снайпер. Через плутанину з рапортом, поки був у відпустці, зарахований в СЗЧ (12 днів) Повернувся - знову в АТО. Поки воював – претензій не було, коли демобілізувався знайшли кримінал. Боєць, щоб відчепились, навіть вину визнав, подав клопотання про закриття справи по 48 КК, але військова прокуратура тисне далі, а Новомосковський суд боїться йти наперекір прокурору.

5. Справа Сергія Стрільця (не я в нього адвокат на процесі, але це нічого не змінює). Воював в складі 3 бат. 51 ОМБр. Виконав наказ Пивоваренка по затриманню громадянина, який підозрювався в сепаратизмі, за що заробив спочатку ст. 146 КК (незаконне позбавлення волі), тепер вже перекваліфіковано на ст.365 КК (перевищення влади з насильством). Після передачі затриманого відповідним особам з сектору, той зник. Родичі цього хлопця дуже впливові люди на Луганщині, в тому числі судді. В січні 2016 року, Стрільця було викрадено з Рівненського госпіталю, після чого він провів 6 м. в СІЗО, зараз під домашнім арештом. В серпні 2014 він з групою 3 доби виходили з Іловайського котла, також допоміг вивести 28 осіб, включаючи медично-сестринську групу , отримав тяжкі травми голови, інвалід 2 групи.

6. Справа, яку обіцяв взяти під особистий контроль пан Матіос: справа Олександра Ковальчука, тербат "Волинь", був поранений, поки лежав в госпіталі , підробили від його імені контракт. В суді цей факт доведено експертизами! Але замість того, щоб покарати винних в підробці документу, відносно Сашка відкрили кримінальне провадження за СЗЧ і досі не демобілізовують.

Воїни, всі, хто прийшов на зустріч з Генпрокурором, розумію, що то не ваші підрозділи, але чужих побратимів не буває!

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости