, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

"Сам дурак!"

70Читать новость на украинском

Політики – люди безсовістні. Точніше, так: політики – люди безсовістні, позбавлені фантазії, але сповнені надії на загальну амнезію. В добу Інтернету це доволі зухвала надія, адже досить зайти в Гугл і ввести ключові слова "Тимошенко про Яценюка" або "Яценюк про Тимошенко", як відразу дізнаєшся (чи то пак: нагадаєш собі) чимало цікавого.

…Згадався анекдот часів Кучми. У ставленні до влади думки населення розділились. "Послати на…" - за це висловились 30%, "послати в…" - 35% і "послати до…" - ще 35%... Приблизно отак розподіляються й "меседжі" ключових політичних гравців в період з 2008 по 2010 рік.

То Тимошенко відправляє Яценюка до Фірташа (той, мовляв, фінансує лідера "Фронту змін"). То Яценюк пхає БЮТ і ПР в одну коаліцію. То Луценко натякає, що такому собі "кролику" – місце в клітці з тигром, де ним поснідають. То Тягнибок прямим текстом заявляє, що одна опозиційна дама вельми органічно виглядає на лаві підсудних…

Словом, "высокие отношения"… Нижче ми зібрали ТОП-10 наших улюблених цитат – з очного та заочного спілкування нинішніх лідерів опозиції. Цитат відомих і не дуже. Дотепних і не надто. Для чого? Для того, щоб нагадати: слово політика – це горобець уповільненої дії, що вибухає у повітрі і пробиває діри у рейтингах партійних бонзів. Втім, останні цих дір не помічають. Їм здається, що кардинально міняти раз на 2-3 роки політичні уподобання – в порядку речей. Тому й говорять усе, що слина на язик принесе. Говорять і не каються…

Наведені цитати – це, звісно, лише верхівка айсбергу. Можна згадати, наприклад, й інші висловлювання головного борця за Юліну волю Арсенія Петровича Яценюка. У червні 2009-го він бідкався, що у "прем`єр-міністра Тимошенко немає власної послідовної ідеології", у серпні розвінчував Юлю, котра "тягне Україну у московську кабалу".

У вересні того ж таки 2009-го (передвиборчого!) року Яценюк бомбив ЮВТ за "змову з бандою у питанні приватизації Одеського припортового заводу", у листопаді – звинувачував Тимошенко, "яка знала, що в Україну йде грип, але бездіяла". А на початку 2010-го – давав копняків вже обом тодішнім лідерам держави – премєру й президенту, бо, мовляв, "Тимошенко і Ющенко остаточно розвалили демократичний табір".

А ще можна згадати один з антикорупційних законопроектів 2009 року, підготовлений кандидатом в президенти Арсенієм Яценюком, в яком йшлося про значне підсилення відповідальності засуджених за статтями – увага! – за 364-тою та 365-тою Кримінального кодексу України.

Нагадаймо, що 364-та стаття ("зловживання владою") – якраз та стаття, за якою Тимошенко відбуває семирічне ув`язнення і декриміналізацію якої з піною у рота відстоює опозиція. А тепер іще один "сюрпрайз": за подібний злочин Арсеній Петрович пропонував карати… пожиттєвим позбавленням волі! Що ж, суддя Кіреєв виявився куди як більш гуманним.

Можна, врешті-решт, згадати й про те, як зчепилися у давно минулі часи спікер Яценюк і прем`єр Тимошенко через питання конституційної реформи. Як Яценюк наполягав, що переписування Основного закону слід призупинити, бо "конституційна реформа на сьогодні використовується політиками як зброя у політичній боротьбі".

А Юлія Володимирівна на це відповідала: "Конституцію слід міняти. А для цього потрібно 300 голосів у парламенті. Сьогодні ні влада, ні опозиція самі по собі не мають 300 голосів. Я сподівалася, що це можна буде зробити зараз, але, на жаль, політичні інтриги все це зруйнували". І це був найніжніший і найневиннійший момент у їхній словесній пікіровці…

Можна піти далі й долучити до обсервації взаємних "компліментів" висловлювання Тягнибока та Кличка (останній тривалий час очолював фракцію у Київраді, де люди з його команди не жаліли сарказму для колег-бютівців). Але завершити публікацію хотілось би на більш оптимістичній ноті. Приміром, згадкою про те, як активно нині бореться Арсеній Яценюк за звільнення Тимошенко і як щиро довіряє йому Юлія Володимирівна…

Останній епізод "дружби" між цими двома політиками пов'язаний з приїздом Яценюка (в компанії з кроликоненависником Луценком) до Харківської лікарні, де лежить Юлія Тимошенко. Як пам`ятає наш читач, цю делегацію співчуваючих до ЮВТ не пустили – у екс-прем`єрки, мовляв, застуда. "Ми хотіли побачити Юлю. Ми готові були вдягти маски", – розказував згодом Яценюк.

Вдягти маски?.. Що ж, панове, "маски" - то єдине щире слово у вашому лексиконі. Не забувайте його ніколи. Зміна масок – запорука вашої тимчасової успішності. Хоча інколи не допомагає вже і це…

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги