Замкомандира медроти Нацгвардії розповів про аварію із Семенченком і його травми

32т

Історія з пораненням командира батальйону "Донбас", нардепа від "Самопомочі" Семена Семенченка обростає новими подробицями. Які, втім, викликають ще більше запитань щодо того, що ж саме відбулося ранком 1 лютого, коли комбат-депутат потрапив у ДТП. Прихильники Семенченка розповідають про численні серйозні травми, які той отримав: починаючи від струсу мозку і контузії, закінчуючи поламаними ребрами та проткнутими легенями. Однак, разом з тим, з’являються і свідчення про те, що тяжкі поранення комбата-нардепа - м’яко кажучи, перебільшення.

Серед людей, які вщент руйнують версію Семенченка щодо тих подій – заступник командира 1 медичної роти імені Пирогова Національної гвардії України Олег Войцеховський. Він ще 1 лютого розмістив на своїй сторінці у ФБ пост, в якому заявив, що ні про яку контузію у випадку Семенченка не йдеться. Враховуючи резонанс, який викликала пригода з Семенченком, "Обозреватель" зв’язався з Олегом Войцеховським і попросив його розповісти, що ж тоді відбулося насправді.

Олеже, на своїй сторінці у ФБ Ви розмістили пост, в якому стверджуєте, що інформація про значні травми, які днями отримав комбат "Донбасу" Семен Семенченко, м’яко кажучи, не відповідає дійсності. Що конкретно Вам відомо про ДТП, в якому постраждав Семенченко? Звідки у Вас ця інформація?

На виїзді були хлопці з нашої роти. Було 4 екіпажі - це від 8 чоловік і більше. Вони по дзвінку, наскільки я розумію, від начмеда АТО, прибули на місце ДТП. І вони мені розповідали, що вони там побачили, і як все було.

Після того Семенченка обстежили в Артемівській ЦРЛ (його особисто підполковник з АТО, начмед, відвіз на власній машині). А я був в той момент, коли його згрузили.

Які насправді травми отримав Семенченко?

Якщо чесно, йому лікар порадив звернутися до гастроентеролога. У нього якісь проблеми з печінкою. Там, здається, навіть струсу мозку не було. Як і перелому ребер. Був струс внутрішніх органів, був забій грудної клітини, була деформована печінка - тому лікар-терапевт, який проводив огляд, порекомендував йому звернутися до гастроентеролога.

Що Вам відомо про обставини, за яких сталося те ДТП?

По-перше, воно було по трасі Артемівськ-Антрацит, по прямій – це не в бік Вуглегірська. (Нагадаємо, раніше радник голови МВС, нардеп Антон Геращенко заявив, що ДТП за участі Семенченка сталося по дорозі з Чорнухіного до Дебальцевого, яка проходить перпендикулярно дорозі, про яку говорить наш співрозмовник – ред.). Це туди, до сепаратистів, на нульовий пост (блокпост, що знаходиться в безпосередній близькості від позицій ворога – ред.). Населених пунктів поблизу місця аварії нема – можу сказати, що це трапилося кілометрах в 10-15 від Дебальцевого, якщо рухатися в напрямку Антрацита.

Інфографіка: червоним кольором позначено, як рухався автомобіль з Семенченком за версією, оприлюдненою в мережі. Зеленим - дорога, якою насправді їхав Семенченко, і де він потрапив у ДТП згідно зі свідченнями очевидців з 1 медичної роти імені Пирогова.

Було лобове зіткнення, і санітарку навіть не відкинуло ні в бік, нікуди. Вона як стояла посередині – так і вгнута була. Те, як саме вона була вгнута, дуже нагадує результати зіткнення з носовою частиною БТР-4е. Хоча говорили, що і SHREK міг бути, і Кугуар міг бути. Але люди, що більше орієнтуються в бронетехніці (з тих, хто був на місці), говорили, що це, швидше всього , саме БТР-4е. Звісно, це не експертна точка зору. Щоправда, один з тих, з ким я спілкувався, вже більше 6 місяців в АТО. Всі живі, вони в нашій роті, з ними можна поспілкуватися, і вони вам розкажуть, як це було.

З неекспертної точки зору, що там відбулося насправді?

ДТП однозначно. Ніяких слідів обстрілу не було видно. Чому вони зіткнулися - теж годі говорити. Хоча там прийнято їздити без фар, коли темно, бо бувають часом обстріли. Я вже казав, що це була територія, дуже близька до сепаратистів. Я думаю, вони просто їхали, не побачили один одного. Тому що виклик надійшов о 5.30 – зрозуміло, що вдарились вони раніше.

Зараз лунають заяви, що хтось там був напідпитку. Є у вас така інформація?

Бачите, якщо, може, так і було – ніхто нікого не нюхав. А якщо й нюхав, то просто написав, що йому треба звернутися до гастроентеролога. Цього я не можу ні підтвердити, ні заперечити.

ДТП стало, фактично, завершенням "пригод" Семена Семенченка за останні дні. Чи маєте інформацію що було з ним до того?

Цього не знаю. Я знаю, що Семенченка дуже багато реальних людей не люблять. Людина не боєць, нізвідки взялася… І те, що його дуже тягне Філатов - це, звичайно, викликає дуже багато запитань. Така точка зору тих, кого я знаю -як з політичних кіл, які там крутяться, так і людей, які є в зоні АТО. Я давно знайомий з Однороженком з полку "Азов" (Олег Однороженко, замкомандира "Азова", один з лідерів СНА- - ред.), я знаю хлопців з УНСО. В них подібна точка зору: що це людина швидше від політики, аніж від якоїсь дійсно бойової організації. Хоча в "Донбасі" є реальні люди. Ось вчора ми 10 чоловік після того ДТП розмістили в своєму госпіталі – госпіталі Першої медичної роти Національної гвардії. Там нормальні хлопці,нормальні люди. Вони, до речі, і отримали, коли йшли визволяти Вуглегірськ.

Чи знаєте, що відбувалося в Вуглегірську, коли загинули 4 бійці "Донбасу"? Зараз лунають заяви, що їхня загибель - результат знову ж таки команд того ж Семенченка і жахливої помилки, коли бійці інших підрозділів відкрили вогонь по бійцях "Донбасу", бо гадки не мали про їх присутність у місті…

Те, що "Донбас" йшов на прорив, витягати наших з оточення, я чув. Те, що вони потрапили під обстріл, я чув. Але хто це робив – я не можу сказати. Я дані отримую від спілкування з багатьма людьми. В тому числі, і з тими хто у Вуглегырську був. З різних частин – це і 13-ка, і "Світязь", і 25-ка і тербат Кульчицького. Там дійсно була каша. Було багато непорозумінь, багато невизначеності - і цілком імовірно, що таке могло статися. Але, думаю, швидше за все вони просто потрапили під обстріл, коли підходили для прориву оточення і витягування наших же хлопців з Вуглегірська. Сказати, що це було з вини якогось командира, який дав якийсь п’яний наказ – я того не можу підтвердити. Тим більше в "Донбасі" - там тверезі хлопці . Вони можуть сказати, що та як.

Давайте повернемося до ДТП. Крім Семенченка, хто ще постраждав і наскільки серйозно?

Наші казали, що однозначно це був водій. Йому знесло півголови. І ще було, по оцінці, 2 "200" всередині санітарки. Але нам заборонили її рухати, тому що був ризик, що вона замінована. Ми ж приїхали вже пізніше, після ДТП. І відповідно, їх вже евакуювали пізніше. Хто – не можемо сказати. Ми дивилися тільки за "300"-ми. Хто був живий – ми забрали. І була інформація, що в санітарці загинуло 3 людей.

А поранених скільки було?

Здається, чоловік 5. Я мушу ті дані уточнити – якщо, звісно, ту статистику зберегли. Бо за дивним збігом обставин, нам в той самий день поставили охорону з автоматами в ЦРЛ, якої не було. А евакуювали всіх тих хворих – я так розумію, в тому числі, і тих, хто потрапив в ДТП разом з Семенченком, "вертушками". Міліція прилетіла десь в обід. Офіційні дані не засекречені. Неофіційну інформацію говорити не буду – я людина службова, лейтенант Національної гвардії України.

Можу сказати, що в "санітарці" було 7 бійців з батальону "Донбас". А сам Семенченко нібито був у БТРі. Хоча з’ясувати більш-менш достовірно, що там відбувалося, практично неможливо. Це таємниця, вкрита темрявою. Але від усього цього складається враження дуже "мутної" і незрозумілої історії.

Як Ви особисто для себе пояснюєте ті незрозумілі рухи навколо історії з Семенченком, які зараз спостерігаються? Те, що йому приписуються поранення, яких він не отримував, те, що "затирається" взагалі історія з ДТП? Це заслуга покровителів Семенченка, про яких ви згадували?

Якщо я вам зараз скажу свою точку зору – буду неправий. Скажу так: ми всі дорослі люди. Ми все розуміємо. Звичайно що міг бути і такий варіант. А може, правий Семенченко і його дійсно "контузило". Хоча про контузію мова в обстеженні не йде. Ми дорослі люди і, гадаю, тут все зрозуміло і прозоро.

Чи припускаєте Ви можливість появи інших медичних висновків, відмінних від первинного?

Думаю, цього не може бути. Тому що тоді цей мав би бути спалений, а копії його розійшлися.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости