Він себе не обділив?..

11

На прохання "Обозревателя" прокоментувати інформацію про буцімто незадоволення Яценюка колегою по боротьбі Тягнибоком, політолог Віталій Бала відповів стримано: "Я не з тих людей, хто обговорює інформаційні качки".

Між тим качка вийшла жирна. Може, і не бройлер, та все ж… Подейкували, що, відправившись до Єрусалиму, Арсеній Петрович Яценюк прихопив із собою кількох соратників, аби провести виїздне засідання фракції "Батьківщини" на Святій Землі.

Так от, безпосередньо перед початком великодніх дійств, Яценюк нібито повідав однофракційцям про невтішну статистику, котру він прохопив із собою. Мовляв, акція "Повстань, Україно!" не те, що б провалилася зовсім, але й не забезпечила опозиції солідних бонусів.

Ба навіть більше: згідно "внутрішньої соціології", рейтинг УДАРу Віталія Кличка впав на 4 відсотки, рейтинг "Свободи" – на 3%. Хоча загалом підтримка об’єднаної опозиції лишається стабільною.

З цього всього, кажуть джерела, Яценюк зробив висновок, що об’єднана опозиція надає невиправдано високу підтримку "Свободі", тоді як остання не виконує взяті на себе зобов’язання щодо фінансових внесків та залучення "своєї" частини електорату для участі у акціях.

(Чому вогонь критики зі сторони Яценюка оминув Кличка та УДАР – невідомо. Про це історія мовчить).

Озвучені Яценюком дані присутні буцімто зустріли досить емоційно, після чого домовились: по поверненню до Києва зібратися ще раз та уточнити вимоги до політичних партнерів, котрі взяли на себе зобов’язання по проведенню спільних акцій в форматі "Вставай, Україно!".

"Ви можете уявити собі подібну розмову на порозі Гробу Господнього? Я – ні", – сказав Віталій Бала, нагадавши, що "некоректно і не професійно" забувати про те, що три опозиційні течії (представлені Яценюком, Кличком, Тягнибоком та їхніми партіями) репрезентують три різні політичні сили, різне електоральне поле тощо.

Єдиною у них є тільки мета – усунення Януковича, додав Бала, сказавши також, що було б навіть дивно, якби по дорозі до цієї мети всі йшли в ногу. "Запускати інформаційні качки про наявність в лавах опозиції протиріч – один з методів боротьби з нею. Вочевидь, в опозиції не все так погано, якби подібні плітки є потрібними", – припустив Бала.

Добре в опозиції чи погано – цього ми напевно не знаємо. Але й не беремося стверджувати, що вікопомна розмова Яценюка з колегами відбулася саме на підході до найбільшої християнської святині. Богу – богово, а кесарю – кесареве, так би мовити… Яценюк міг висловити дистанційне невдоволення Тягнибоку до або після відвідин храму, або взагалі поза Єрусалимом.

Між тим претензії Яценюка аж ніяк не виправдані, вважає інший експерт – Кость Бондаренко. Якщо говорити про західну Україну, то там внесок Тягнибока складно переоцінити. "Бо у Львові Яценюк – ніхто, а Тягнибок там серйозний політик", – сказав "Обозревателю" Бондаренко.

"Схоже на те, що Яценюк зумисне принижує колег, – припустив наш співрозмовник. – Мені це нагадує сцену з фільму "Весілля в Малинівці", де Попандопуло, перекладаючи шмаття, каже: "І це моє, і це моє, чи я себе не обділив?"…

"Почалася президентська кампанія, – додає Бондаренко, котрий, схоже, не схильний ідеалізувати опозицію та її лідерів, – а це означає, що для Яценюка настало свято власного тріумфу. Тягнибок та Кличко потрібні йому як статисти, або ж непотрібні зовсім.

Тимошенко знаходиться за гратами, і там вона влаштовує Яценюка більше – тепер як символ боротьби. У президентській гонці кандидат має бути один", – підсумовує Кость Бондаренко.

Те, що претендент на головне крісло країни від опозиції мусить бути один, говорили й представники антивладного істеблішменту, причому говорили вони про це не раз. Інша річ, ділити це крісло на трьох Яценюк, Кличко та Тягнибок ще навіть й не починали, відтак говорити про те, що кандидати X та Y поступилися місцем достойнику Z, зарано.

А от те, що Яценюк, безумовно, гне власну лінію, – саме вчасно. Він вирішив обійтися без вайлуватого Кличка та надто активного Тягнибока. Та для початку Арсенію Петровичу треба виконати невеличке "домашнє" завдання – прибрати до рук всю пост-тимошенківську "Батьківщину".

Для цього 18 травня в Києві пройде черговий етап акції "Вставай, Україно!", де "Фронт змін" має оголосити про готовність влитися в ряди "Батьківщини". Формальне це буде поглинання, фактично – затвердження одноосібної влади Яценюка. На перший погляд – жертва, котру нібито приносить лідер "Фронту змін", при більш глибокому аналізі – тріумф, до якого він довго та свідомо готується.

"Власне, як на мене, 18 травня – то лише генеральна репетиція перед 25-им числом", – несподівано заявляє в інтерв’ю "Обозревателю" Кость Бондаренко. І на уточнююче запитання, що саме має відбутися 25 травня, відповідає: "Гей-парад".

Вочевидь, нічого особистого наш співрозмовник на увазі не мав. Мова про ідентичний за масштабом вплив на внутрішню ситуацію в Україні як однієї, так і другої події…

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости