Антизахідність - інфантилізм чи диверсія

4.5тЧитать новость на украинском

Перекладення вини за власні помилки на інших - це, насправді, дуже по-дитячому.

Якщо прожиті новітньою Україною роки перекласти на людський манір, то Україна вже давно вийшла із дитячого віку. Більше того, вона досягла повноліття навіть за найсуворішими американськими мірками. Проте 22 роки - це ще не вік зрілої людини. Саме цьому вікові притаманний максималізм. Можливо, саме цим пояснюється дещо інфантильна реакція на зовнішні подразники.

Бо як інакше пояснити цю відчайдушну атаку на європейських лідерів. Звичайно, хтось може вірити, що саме завдяки цьому європейці вжили рішучіших дій на адресу Путіна і РФ, але насправді загартованих європейських політиків мало хвилюють подібні ескапади..

Не це, а саме рішучі дії України на Донбасі змусили безпардонно реагувати РФ, а це, у свою чергу, активізувало ЄС і США.

Антизахідний тролінг лише збільшив антидемократичну аудиторію в Україні, а це, на моє глибоке переконання, створює серйозну небезпеку для держави.

Саме Кремль хоче перевести цивілізаційну війну у конфлікт персоналій. Вкидаються теми на кшталт "французи надалі хочуть продати Містралі Росії" чи "Меркель погодила у Бразилії з Путіним розподіл України".

Французи виконають контракт з поставки Містралів лише тоді, коли на це погодиться ЄС, а Меркель жодного разу не виголосила відмінної від загальноєвропейської позиції. Тому, всі хто хоче цькувати когось особисто, не гребуючи переходом на особистості - підіграє Кремлю. Хочете тролити? Трольте демократію або ЄС.

Замість цього вартувало б звернути увагу, наприклад, на очільників Аргентини і Бразилії, які безпосередньо і опосередковано підтримують дії РФ стосовно окупації Криму і війни на Донбасі. Хтось хоч словом зачепив лідерів українських громад у країнах, де голови держав відкрито виступили на підтримку Кремля? Бо вони, жодним чином не відреагувавши на дії своїх очільників, у такий спосіб подібні заяви підтримали.

600 000 українців Бразилії в жоден спосіб не відреагували на приїзд до країни їхнього проживання президента Путіна. А способів є багато...

В Аргентині живе майже 300 000 українців. Жодної реакції з їхнього боку на заяву Президента Крістіни Фернандес де Кіршнер під час її зустрічі з Володимиром Путіним не було.

Вона здивувалася, що "Захід не хоче визнавати референдум у Криму, на якому люди нібито проголосували за приєднання до Росії.

Але в цей же час США і ЄС не засуджують таке ж голосування на Фолклендських островах, на якому начебто люди проголосували за входження до складу Великобританії", - повідомляє TheNewYorkTimes.

У свою чергу,Путін заявив, що він високо оцінює позицію Аргентини по Україні.

Щось подібне колись заявляли Меркель, або Олан, або будь-хто із європейських лідерів? Бачите, Меркель не так повернулася, не тому посміхнулася і взагалі закликала до миру. Нечувано! А Олан - ще гірший, продає Містралі окупантові. І те, що є офіційна заява з цього приводу Президента Франції, нікого не цікавить.

"Франціяневиключаєвиплатидоговірнихстратвразі, якщопротиРФбудутьвведенісанкції, якіунеможливлятьпоставкууцюкраїні"Містралів", - акцентувавпрезидентОлан. "ЯпідтверджуюготовністьФранціїінадаліповажатиіпідтримуватитериторіальнуцілісність, суверенітетУкраїни, іуразінавітьнайменшогопорушенняцихпринципівмиготовіпідтриматиновісанкціїпротиРосії, ухваленіназасіданніЄвропейськоїРади", сказавфранцузькийпрезидент.

Звісно, може, українці Аргентини, залякані місцевою поліцією, побоялися зголосити якийсь запит на проведення протестної акції перед президентським палацом. То хоча би в Україні можна було б зорганізувати пікетик коло посольства Аргентини. МЗС викликало посла держави, яка підтримала окупацію Росією Криму? Звичайно, ні. Міністерство зайняте розвитком дипломатичних стосунків з РФ.

Можна виправдовувати заяви Кіршнер їх "неофіційністю", але це ще більший інфантилізм, ніж цькування інтернет-спільнотою Меркель з Оланом. Посилання на прецедент Мальвінських островів жодним чином не може служити виправданням словам очільника Аргентини. Країн із територіальними втратами є, на жаль, достатньо, але жодна з них подібних випадів проти України не припускалася. Але, цілком можливо, що заохочені прикладом Кіршнер і мовчазною підтримкою місцевої української громади, такі заяви пролунають.

Скоординовані дії українських громад могли б дати неймовірний результат. Лише 300 000 етнічних українців Аргентини - це вже відчутний шмат електорального поля, щоб ним нехтувати. І приструнити Кіршнер вартувало не лише в Аргентині. Слід діяти за прикладом американських та канадських українських громад, котрі змушують владу рахуватися з собою.

Загалом, південно-американський вояж Путіна був достатньо промовистим. І головною метою була не фотосесія з Меркель чи 75-тихвилинна розмова з нею, а перевірка і налагодження контактів зі своїми антиамериканськими союзниками. Це, до речі, і стало одним із чинників рішучішої позиції Держдепу стосовно Путіна і РФ.

"Зараз cанкційної атаки з боку Сполучених Штатів та їхніх союзників зазнає Росія. Вдячні країнам-партнерам по БРІКС, що в різних формах засудили таку практику. У той же час, необхідно зробити значущі висновки із того, що відбувається. Разом продумати систему заходів, що дозволить запобігти переслідуванню країн,не згодних із зовнішньою політикою Сполучених Штатів",- сказав Путін.

"Перш за все, необхідно всебічно розвивати співпрацю в Організації Об'єднаних Націй, наполегливо протидіяти намаганням окремих держав нав'язати міжнародній спільноті курс на усунення небажаних режимів",- повідомив він.

БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка) - утворення, яке намагається замінити радянський Блок "країн, що не приєдналися". Останньо цими країнами було створено структури, які мавпують Міжнародний Валютний Фонд і Організацію Економічної Співпраці і Розвитку. Та й загалом, країни БРІКС хочуть почуватися "великою п'ятіркою", що протиставляється G7. Росію звідти вигнали, а решту навіть не запрошували, бо західні міжнародні інституції об'єднують лише демократичні країни. Після анексії Криму РФ втратила право претендувати на звання демократичної держави, інші члени БРІКС на це ніколи й не претендували.

У контексті цієї ситуації не можна забувати про причинно-наслідкові зв'язки. Бо так насправді, демократичні вартості є продуктом Західної цивілізації. І саме через те, що Україна обрала демократичний, тобто західний цивілізаційний вибір, РФ окупувала Крим і розв'язала війну на Донбасі. То на чий млин вода про "пакт Меркель-Рібентроп"?

Це ніщо інше, як підігрування у кремлівській оперетці про "особливий шлях розвитку Росії". Немає особливих шляхів: є правильні і неправильні. Як тільки-но Україна спробувала встати на шлях правильний, одразу зазнала інтервенції від сусідньої держави, котра обрала "особливий" шлях. Так, нам не по дорозі. Саме тому ми маємо демонструвати рішучість у відстоюванні свого цивілізаційного вибору, а не у цькуванні Заходу. ЄС і НАТО не просто наша мета - це домівка, у яку ми повертаємось, і не вартує входити туди, тролячи її мешканців.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости